Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno plus500 - vklad

Dobrý den,
známý mě požádal, že jestli bych mu přes můj účet neposlal jeho peníze na jeho plus500 účet, aby s nimi mohl obchodovat (nevím jestli ho už má nebo si ho chce teprve založit), z toho důvodu že vlastní bankovní účet nemá.. Jen se chci zeptat, protože se mi to prostě nezdá, jestli je jedno z jakého účtu tam ty peníze přijdou. To nemají nějak ošéfované, aby jim tam peníze poslal jen ten člověk, na čí účet se platba vztahuje? Za další by mě zajímalo (pokud je odpověď na předchozí otázku "Ano, je to jedno z jakého účtu") zda by ta platba byla opravdu jednorázová a já už bych s tím potom neměl nic co do činění.. Vůbec se mi to nelíbí, a proto prosím o vaši radu. Díky.

z důvodu napadení reklamními agenty zamykám (Kurt)

Jde o to, o kolik peněz se jedná a jak moc dobře se s tím známým znáte. V principu bych to odmítnul, něco by mi na tom smrdělo. Ale pokud by ta částka byla menší než velká a ty bys chtěl tomu známému vyhovět, možná by stačilo se s ním domluvit, že ti ty peníze jako půjčil a dohodli jste se, že mu je vrátíš na ten jeho účet. A napsat o tom dohodu, jednak kdy sis ty peníze půjčil a za jakých okolností a pak že ti stvrzuje, že peníze v pořádku obdržel a nemáte vůči sobě žádné další požadavky.

Chce tam dát 10 000, ale ty mi dá předem, jinak bych nad tím ani nepřemýšlel.
On nemá ani bankovní účet, ani kartu, nic.
Jde mi hlavně o to, jelikož můj účet atd. je na moje jméno, aby po mně už nikdy nic nechtěli z toho plus500.

Dneska není problém si účet založit a to úplně zdarma.Ať si zajde do nějaké banky-třeba FIO,ale jsou i jiné.Stačí OP,založí mu účet,na který si může těch 10000 hned vložit a poslat kam chce,za pár dní dostane i debetní kartu nebo i dvě a vše zadarmo.Proč se mu do toho asi nechce a zatahuje do toho kamarády?Jestli je v tom exekutor a ten zjistí číslo tvého účtu,nechá ho zablokovat a pak se z toho vykecávej a dokazuj. Navíc riskuješ,že při poskytnutí tvého účtu a příjmu nějaké hotovosti na tebe vletí finančáci.I když to bude legální,musíš to vykázat jako příjem,podat daňové přiznání a zdanit nebo prokázat zase jako výdaj.To daňové přiznání ale stejně za rok 2014 vyplnit musíš.

Pozrel by som si este. ci pripadny vklad z cudzieho uctu neporusuje predpisy Plus500, pretoze tam maju program proti praniu spinavych penazi. Kedze komunikuju len emailom odporucam im napisat a spytat sa na to.
Poukazanim penazi na iny ucet vsak nic neriskujes okrem toho, ze o tie peniaze prides;o).

Tak dneska to nakonec dopadlo tak, že přesně jak říkáš, z důvodu programu proti praní špinavých peněz byla moje kreditka (tj. kreditka na jiné jméno než je účet na plus500) odmítnuta. Takže vyřešeno, a ponaučení pro příště. Díky všem!

U Plus500 již samozřejmě podobné "přeposílání" peněz možné není, a to jak z běžných účtů, tak i ve formě dalších platebních metod. Souvisí to s regulacemi - viz. recenze-plus500 , kterým Plus500 podléhá. Pro obchodníky z toho například vyplývají přísnější kontroly jejich totožnosti apod.