Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zkrácený úvazek

Zdravím,
jak je to u práce na zkrácený úvazek s pojištěním, strhává se stejně jako u DPČ v závisloti na výši výdělku? A co se stane v případě nemoci, hradí za mě pojištění zaměstnavatel nebo si ho hradím sama?
Díky!

Rozumim tomu tak, ze mas HPP, ale ne na 40h tydne, ale na min?

No musis dosahnout nejakyho minimalniho prijmu, pak je jedno kolik delas, nikdo nerika, ze musis delat 40h tydne, pokud dosahnes toho minimalniho prijmu, ktery je rozhodujici pro naroky ohledne socialniho a zdravotniho. Kolik to je presne nevim, urcite to pujde pres google zjistit.

Z HPP bude zaměstnavatel odvádět zdravotní i sociální pojištění.

Pokud by příjem z HPP nedosahoval 8.500 Kč měsíčně, musel by zaměstnavatel
dopočíst a odvést zdravotní pojištění do minimální mzdy.
Odvedené zdravotní pojištění (součet odvodu zaměstnavatele plus zaměstnance)
musí činit minimálně 1.148 Kč měsíčně).

Sociální pojištění se nedopočítává, odvádí se jenom z dosaženého výdělku.

Za osoby pobírající nemocenské hradí zdravotní pojištění stát.

-------
Nezapomeňte u zaměstnavatele podepsat prohlášení k dani z příjmu.
Pak by Vám sleva na poplatníka mohla pokrýt daň
(v takovém případě by Vám zaměstnavatel strhával jenom obě pojištění).