Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Konsolidace půjček

Dobrý den, chci se zeptat jakou společnost by jste doporučili na konsolidaci půjček? Mám k doplacení 15 tis. kreditní kartu, 10 tis. kontokorent a cca 21 tis. splátku motorky. Zkoušel jsem se ptát přímo v bance kde mám účet a po výpočtu mi řekli měsíční splátku 2600,-Kč. Díky za rady

No to mi řekla paní jen po telefonu orientačně, nabídlo ji to prý víc variant splátek, ale v bance už jsem byl a bohužel je tam problém, že z roku 2010 mám zápis v registru na částku 4016,-Kč, a díky tomu ji to nepustilo dál na konkrétní žádost. Zkusím požádat o výmaz (mělo by to jít po dvou letech snad). Jinak tahle částka se mi zdá akorát, šlo mě spíš o to zda nemá někdo přímo zkušenosti s někým jiným. Já mám GE Money.

Tak v tom mám taky zmatek nebo spíš banka. Píšu sem skutečně to co mi bylo sděleno po telefonu (tzn. 2600,-Kč) a to co paní uvedla do předběžné (obecné) žádosti, tj. 4096,-Kč na dobu 96 měsíců. Nicméně nejprve vyřeším registr a pak se budu informovat u banky co a jak.

možná se ti snaží nanutit další spotř. půjčku, s tím, že zbytek peněz dostaneš jako hotovost na účet. Realita by měla být v intencích toho, co psal Kurt.

Mně se taky neustále snaží banka cpát nabídky na půjčku několika set tisíc a já jim na to peču. :-) Havní je se nezadlužovat zbytečně a to nejdůležitější: půjčené peníze NEPROJÍST (televize či jiná elektronika, dovolená, vánoce a jiné spotřební srágory).

Než tyhle šílené podmínky, to bych zkusil prostě jen půjčku u banky.
Třeba tady: http://www.airbank.cz/cs/pujcka/proc-pujcku-u-nas/ vypocet-nove-pujcky/ mi vychází splátky půjčky 45000kč (které podle vašich informací potřebujete se splacení všech stávajících pohledávek) na 2 181 kč při počtu splátek 24 - zaplatil byste tedy celkem 52 324kč. S tím, že pokud budete splácet včas, ještě vám vrátí 2 783kč. A jak jsem psal, za 2 roky máte klid (upsat se na 2 a více let, pokud nejde o splátku bydlení mi přijde nerozumné).
Ale klíčové je nebýt v registru! Pokud by byly nějaké další otázky či problémy, sem s nimi.

Požiadat o vymaz z registra dlžnikov može len inštitucia,ktora tam niekoho dala zapisat,pokial je dotyčny v registri dlžnikov,tak to znamena,že tych cca 4000,- dlži a nesplatil ich niekomu a ten ich stale vedie ako nesplatenu pohladavku,v registri dlžnikov je dlžnik vedeny minimalne 5 rokov,pokial v tejto dobe splati pohladavku a nesposobi si nejaky iny dlh,tak inštitucia,ktora ho do registra dala zapisat automaticky požiada o vymaz z registra dlžnikov,pokial dlžnik pohladavku nesplati,alebo "vyrobi" dalši dlh,tak sa lehota zapisu predlži o dalšich 5 rokov,na ponechanie v registri maju vplyv aj nedoplatky na povinnych odvodoch/zdravotne,socialne poistenie etc../ a napr. pokuty za jazdu bez platneho cestovneho dokladu etc.....jediny pripad,kedy može požiadat sam dlžnik o vymaz z registra dlžnikov je vtedy,ked je tam zapisany bezdovodne,to si ovšem musi narokovat sudnou cestou na občianskopravnom konani,s dlžnikmi inštitucia medzibankoveho registra dlžnikov priamo nekomunikuje,je to služba,ktora služi vylučne pre finančne inštitucie,kde sa overuje platobna disciplina,bonita a spolahlivost potencionalnych adeptov na poskytnutie uverov.....

Ve 3 bankách jsem podstoupil proces schvalování refinancování hypotéky a je důležitý dojít ke schválení a vyhotovení všech smluv s doprovodnými dokumenty - vše si nechat poslat do emailu (nebo lépe, kdyby to banky vytiskly). A až po pár dnech po pořádném přečtení zepředu a zedadu, konzultování, porovnávání hlavních parametrů a rizik vybrat tu jednu a tu podepsat. V žádném případě nepodepisovat úvěr bez této přípravy, nenechat se zahnat do kouta!!!! Slovům bankéřům nevěřte, až co je na papíru/smlouvě - to platí.

Všichnny ty tři smlouvy měly specifické nedostatky buď něco zadali špatně než bylo dohodnuto na schůzce s bankéřem, a nebo potom se ve smlouvě objevily věci, které se musely dodatečně ověřovat, že nebudeme platit nesmyslné různé poplatky (spojené s chaosem v Novém občanském zákoníku).