Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracovní licenční smlouva

Dobrý den,
včera jsem byl na pohovoru a postoupil jsem do druhého kola. Pán, který mi volal říkal že pokud mě přijmou budu podepisovat licenční smlouvu a budou po mě chtít zálohu 300,-
Tak jsem se chtěl zeptat co to ta licenční smlouva vůbec je, jelikož na internetu jsem nějaký popis nenašel a zda není podezřelé že po mě chtějí tu zálohu.
Předem Vám všem děkuji za smysluplné odpovědi.

Žádná "pracovní licenční smlouva" neexistuje
a pracovní smlouvu musí zaměstnavatel se zaměstnancem uzavřít zdarma.

Už skutečnost, že máte platit 300 Kč za jakousi licenci,
o které Vám navíc nebyly poskytnuty žádné nformace,
svědčí o tom, že nejde o zaměstnání s pracovní smlouvou.

Nejspíše půjde o podnikání - přesněji o prodej
předvybraných produktů (zde to tipuji na Herbalife).

Budete potřebovat živnostenské oprávnění, budete si sám hradit zálohy na zdravotní
a sociální pojištění, a firmě, která po Vás už před začátkem požaduje peníze,
budete platit za školení (vše pod hlavičkou investice do "samostatného" podnikání).

-------
Nepodepisujte nic, co si předem důkladně neprostudujete,
a nic, s čím nesouhlasíte!

Licenční smlouva nezakládá žádný pracovní poměr. Je to smlouva úplně mimo - něco ve smyslu, že můžete využívat jejich značku nebo know-how apod.

K ní budete ještě potřebovat pracovní smlouvu / dohodu o provedení práce / dohodu o pracovní činnosti.
Pokud vám tuto pracovní smlouvu nebo dohodu nenabídnou, budete si muset zřídit živnostenský list. Z čehož vyplývá spoustu povinností (krom toho, že ani samotný živn. list není zadarmo) - platit zdravotní a sociální do minima, i když nic nevyděláte atd. atd.

Můj názor - nějaká pyramida nebo podomní prodej, že?

Ahojte...
Dnes jsem byla na pohovoru....chtějí 400,- za rezervaci licence o spolupráci, samotná licence pak vyjde na 1,700,- jedná se o firmu Svět zdraví a krásy - www.nutristyl.cz vybrali mě na pozici konzultantka na pobočce, zítra mám jít na školení a opravdu nevím, zda tam mám jít nebo ne :(

Zásadně dopředu nic neplatit,solidní firma si případné náklady odečte až z první mzdy.Jediné vydání,které si uchazeč hradí,je zdravotní vstupní prohlídka u lékaře,některé firmy ji pak zpětně uhradí.
A rezervace licence za 400 je co?Že si zapíší Tvoje jméno do listiny čekatelů,kteří pak s radostí zaplatí dalších 1700 korun za nějaký papír?