Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jsem student, finanční poradce

Zdravím,
jsem student střední školy, a dělám pro velkou finančně poradenskou společnost, ale mám problémy.
Kvůli mého věku a důvodu, že jsem na střední škole, nechce hodně mých potenciálních klientů ani slyšet o tom, že bych jim mohl dělat nějaké smlouvy.. Věnuji se tomu 3 roky a myslím, že to umím třeba daleko lépe než paní na pobočce. Poraďte mi něco k tomu, jak to dělat. Opravdu už nevím, protože klienty nemám často kvůli věku. Díky za odpovědi. Lidem kterým jsem dělal pojistky, jsou nad míru spokojení.. Ale jak to mám ukázat i ostatním, kteří jsou noví a třeba mi kvůli věku nevěří ?

Věnuješ se tomu 3 roky a máš problémy - to mi nějak nesedí. Sice píšeš že to umíš lépe než paní na pobočce ale nemáš klienty, tak to asi lépe neumíš (tedy získávat klienty, to je asi to hlavní). Tedy já, když chci uzavřít pojistku, tak buď jdu na pobočku nebo se nechám ukecat od někoho koho znám. Případně jsem se jednou nechal ukecat od paní co měla dobré vztahy s firmou kde jsem tehdy pracoval (zaměstnavatel mi pak platil část pojistného). Kde lapáš dušičky - někde u východu z metra nebo máš vlastní kancelář? Jak působíš při jednání na klienty? Kdo by ti měl poradit - nějaký zkušenější pojišťovák, abys mu pak dělal konkurenci? A kolik je ti let a jak vypadáš? Máte u vaší společnosti nějaký dress code?

Třeba neví.
Já znám spoustu sebedůvěrou oplývajících finančních poradců, kteří neumí spočítat čtyřem kočkám nohy ("když to dělá Mařa z JZD, možu to prodávať taky"). Ale jsou vlezlejší než ti se Strážnou věží nebo šmejdi s kastróly.

Kdo si jednou uvědomí, že cílem finančního poradce je za kořena dostat provizi, je vyléčen. Když navíc uvidí rozjásaný xicht poradce/prodejce, který mu afektovaně zjevuje výhody jeho produktu, je vyléčen navěky.

Bez urážky, poradce, kterému je *náct, těžko získá u výrazné části střední/starší (tedy konzervativní) generace nějakou důvěru.

A přesně takhle píše člověk, který si myslí že je nejchytřejší a o některých věcech neví absolutně nic

A nebo člověk, co se chce o problému něco dozvědět a křišťálovou kouli má v záruční opravě:-D

BTW: Já se na finanční poradce dívám tak, že schopný finanční poradce poradil především sám sobě, teď je za vodou a válí se někde na Bahamách. Tady se pak vyskytují jen to neúspěšní nebo ti co teprve začínají.

Problem preco ludia neveria financnym poradcom je to, ze to dnes robit uz kdekto. Na SK to mame aspon riesene tak, ze musis mat akreditaciu, cize skusky, ktore robi NBS a to dokonca na kazdy druh financii zvlast.
Kazde odvetvie je odstupnovane a nemozes robit velke poistky so strednym stupnom skusky z poistenia a pod.
Povedat si, ze robim to 3 roky a robim to dobre je take...americke. Velke oci, velke sebavedomie a kde su vysledky?
Ked to robis tak dobre preco mas problemy?
Navyse cele financne poradenstvo je o dlhodobom vztahu poradcu a klienta, takze fakt, ze to robis naozaj dobre spoznas podla toho, ze mas roky tych istych zakaznikov a ze novi prichadzaju za tebou sami na zaklade odporucania starych. Skor si dovolim tvrdit, ze poradenstvo len robis a nie, ze ho robis dobre. Iny parameter totizto nie je.
Inam mam otazku...ty ked prides ku klientovi tak mu ako prve povies kolko mas rokov? Alebo je to take viditelne, ze sa ta na to priamo pytaju? A ako je vobec mozne, ze neplnolety clovek robi pravne ukony, cize uzatvara zmluvy?
Poradit ti nie je co, len to, ze dospej jak fyzicky tak mentalne.

Složil jste zkoušky? A pro koho pracujete?
Existují společnosti, které nemají zrovna dobrou pověst,
protože jejich "poradcům" jde v první řadě o provizi.

Ve svém věku ještě nemůžete mít tolik zkušeností,
abyste o svých kvalitách přesvědčil lidi o generaci starší,
tedy ty, kdo na různé finanční produkty mají prostředky.

Mám za sebou 4 velké zkoušky z toho 3 certifikáty z ČNB, klienty mám a sem, tam se ozvou i noví, na doporučení od těch které mám jako stávající. Může to dělat skoro každý ano.. ale většina skončí po 1-8 měsících a myslí si, jak to nedělali a je to na hovno.. jo je to na hovno protože ti lidi mají špatně udělané smlouvy díky těm, kteří to dělají první měsíc a už podepisují smlouvy jak idioti.

3 roky se to učím předtím jsem byl jen kvůli hlídání trhu a nabídek + jsem se to tak nějak učil se staršíma a teď je mi 19 už a jsem ve čtvrťáku.. co je na tom pohádka jaj.. a na zkoušky musíš mít 18 taky že jsem se na ně chystal a týden po narozeninách jsem je udělal.. Sakra to každý teenager nebo jak to chcete nazvat musí pařit na kompu debilní hry které jen zabíjí čas?

A to jsem tady ani řešit nechtěl nějaké dokazování Vám, že je všechno možné takže poradna se zase nijak neukázala.. Všichni jen píšou jak ředitelé bank za monitorem ale dovedu si představit mluvení s někým z Vás v normálním životě tak to koktáte jednu věc přes druhou.. (neříkám že všichni ale větší část určitě) S nikým se tu nemám náladu hádat jsem rád že jste mi alespoň trošku poradili (ironie) kdyby jste někdo chtěl napsat že jsem asi málo zkušený, když jste mi radili se zkouškami atd atd ..

dovedu si představit mluvení s někým z Vás v normálním životě tak to koktáte jednu věc přes druhou.. (neříkám že všichni ale větší část určitě)

Člověče, s takovým sebevědomím překypujícím přístupem tě každá normální "oběť" tvých rad pošle do zadele. Takto si chceš získat důvěru u dospělé populace (dejme tomu 35 a výše)? ::)

--
To, že se chceš sám postavit na nohy, podnikat, pracovat.. že studuješ, děláš si zkoušky.. prostě obecně tvůj aktivní přístup, to ti samozřejmě každý pochválí. Bohužel, jen tohle nestačí. Jako hypotetický klient bych asi spíše zkousnul občas se zakoktávajího, ale slušného a trpělivého poradce - než agresivního namyšlence, kterého předvádíš tady. Je to pochopitelně tvá volba.

Možná máš tři zkoušky ,, certifikáty ČNB a bůhví co jěště ,, tomu se věřit možná i dá .. Ale nedivím se že se ti nehrnou klienti podle tvého vystupování ,, a nesváděj to nato že tady do tebe kde kdo reje .. Právě to musí at už podomní prodejce ,, pojištovák nebo finanční poradce umět se ovládat a za každým slovem nepříjemným od klienta kterého chce získat mu umět slušně odpovědět .. Ty to neumíš a to zdaleka ne :-) ,, a to to děláš tři roky ??? Kdo tě školil prosím tě ??

Opravdu už nevím, protože klienty nemám často kvůli věku. Díky za odpovědi. Lidem kterým jsem dělal pojistky, jsou nad míru spokojení.. Ale jak to mám ukázat i ostatním, kteří jsou noví a třeba mi kvůli věku nevěří ?

No ono to není jen o věku,i když nevýhoda to určitě je.Další faktor je slušné,ale nevtíravé vystupování a jednání.A pokud nemáš nějaké stálé sídlo(kancelář),těžko budeš sepisovat smlouvy někde na chodbách,protože do bytu si dneska každý dosud neznámého člověka nepustí.A zvaní lidí do kavárny,kde to dojednáte a sepíšete,taky není to pravé.Musíš mít prostě nějakou navštívenku s adresou firmy a nabízet uzavření smlouvy tam,případně pro urychlení a pohodlí klienta jsi ochoten to sepsat hned na místě u něho.

Kancelář mám.. Právě nechávám na volbě klienta jestli chce jít do kavárny, čajovny nebo kanceláře atd. A nechci být agresivní nebo co jste to psali, ale když Vy aby jste něčemu uvěřili, tak potřebujete bůh ví co :/ Já potřebuji poradit, nikoliv se tu s někým dohadovat. Když se Vám to nelíbí, tak to ani nekomentujte. Často jsou to školení od pana Laibla a dalších, sem tam i p. Toman

Tady Ti přeci nikdo nechce škodit,já osobně Ti přeji úspěšné podnikání,ale chtěl jsi poradit a najít důvody.Kancelář tedy máš,to je dobré,teď ale hlavně sehnat dost potencionálních klientů.Ovšem s tím věkem asi nic neuděláme,musíš pátrat dál,co je na tom špatně.Jestli to není i tím,že vás poradců je v regionu moc a lidi teď nemají moc peněz a chuti jejich zbytek cpát do jakýchkoliv nabídek nebo vyšších cen pojistek.

mám problémy.Kvůli mého věku a důvodu, že jsem na střední škole, nechce hodně mých potenciálních klientů ani slyšet o tom, že bych jim mohl dělat nějaké smlouvy.. Věnuji se tomu 3 roky a myslím, že to umím třeba daleko lépe než paní na pobočce.

Tak mne napadlo - přímo v hlavě: Tady nějaký šmudla hledal co nejlevnější pojištění auta:
http://ekonomicka.poradna.net/q/view/1136-povinne- ruceni-pro-mlade-ridice
Pokud taky děláš do aut, třeba získáš klienta.
A vůbec s těmi auty: Když jsem si kupoval nové auto, chtěl jsem ho mít pojištěné už když jsem vyjížděl z prodejny. A hodilo se mi, že přímo v té prodejně seděl pojišťovák a s ním jsem tu pojistku uzavřel. Ale předpokládám, že takové posty jsou obsazené. Nebo jak jsem psal výše, chodit do firem a lákat dušičky třeba na pojištění proti škodě zaměstnavateli.