Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem běžný účet bez poplatků

Zdar,
chci se zeptat, jaké účty jsou bez poplatků (bez dalších podmínek jako je minimální měsíční vklad) a případně byste je doporučili.

Mám v součastnosti jeden účet u mBank, takže tuhle banku neradit, jestli ho zruším ještě nevím, ale co jsem viděl náhledy na nové internetové bankovnictví, tak docela tragédie.

Druhej účet mám u FIO a ten bych chtěl vyměnit za něco lepšího. Mám totiž dost problém s jejich internetovým bankovnictvím. Nutí lidi, aby si co půl roku měnili heslo k účtu, no a samozřejmě jsem ho zapomněl. Bohužel povolujou jenom 5 pokusů a pak se musí den čekat než člověk zadá dalších 5 pokusů. Ono já si možná vzpomenu, ale taky to může trvat několik dní a jelikož jsem momentálně bez peněz, na druhým účtě nic nemám a kartu mám bloklou, doma jsem všechno přes svátky vyjed, tak asi budu několik dní hladem (to ne půjdu v nejhorším navštívit rodiče a další příbuzné :-D). Nicméně je jasný, že s FIO končím a potřebuju něco jinýho zase bez poplatků. Je vůbec ještě nějaká taková banka u nás?

Já jsem s FIO spokojený,nevím jestli jsem musel někdy měnit heslo,ale stačí za to původní přidat třeba 2 a neměl by být problém se zapamatováním.A příště zase bez té 2 zpět.Mají vše zadarmo,mám 3 účty a 2 karty zadarmo,hlavní mám doma a na nákupy a internet.platby mám tu druhou k vedlejšímu účtu,který si dobíjím a tak i při ztrátě nebo zneužití karty riskuji třeba jen těch 1000 korun co tam mívám.Dobití(tj.převod z hlavního účtu trvá s použitím opakovací šipky a SMS kódem tak minutu.

No prostě to sem tam, na mě vyskočí po přihlášení, že mi bude expirovat heslo a že ho musim změnit, zkoušel jsem zadat to samé a nešlo to. Na ukladaní hesel používám papír a tužku :-). Jenomže jsem si tam poslední heslo nezapsal, protože lenost a takhle to dopadlo. Ten KeePass je jen pro Windows, ono asi něco bude i na linuxu, respektive by to chtělo něco multiplatformního, ale zatím jsem to neřešil, no po této zkušenosti asi budu muset.

Dik, ten KeePass vyzkousim, na linuxu je varianta KeePassX. Jinak jsem se tam dneska dostal, na ctvrtej pokus. Asi tomu dam jeste sanci.

Ale pokud nekdo objevite neco zajimavyho (myslim bez poplatku) u jeste jinych bank nez mBank, FIO, dejte urcite vedet. jestli mBanka nedomaka to nove bankovnictvi, tak pujdu od nich, protoze to soucasne je naprosto bezkonkurencni a pokud jim na klientech nezalezi a nedaji jim moznost si vybrat, tak zmenim lokal, ale to predbiham, treba polsky programatori zafinisujou. :-)

No opravdu to vypada dobre, maji navic hodne zajimavy sporici ucet. Vubec me nenapadli, protoze z pocatku se Kellner kasal, jak budou mit sice poplatky, ale nejlepsi sluzby. No lidi co se rozhoupou odejit z Komercky nebo Sporky, chteji jit k nekomu bez poplatku, tak se museli prizpusobit.

Diky

Co se týče ZUNO, tak bohužel z původních 2.5% úroky sníženo na prachobyčený 1%. (Víte někdo o lepším úroku?)

A bankvnictví zuno vypadá jako, kdyby to programoval někdo, kdo chtěl ,aby to vypadalo COOL, takže to používá ajax, ale načítání je pomalé, ale funkčnost blbá, při požití tlačítka zpět nejdou odkazy, musí se udělat Reload, kromě toho při kliknutí na nějaké tlačítko se ostatní tlačítka deaktivují a ukáže se čekejte prosím...
připomíná mi to prznění sbazar.cz a podobné rádoby moderní redesigny.

Další věc, když si někdo myslí, že to udělal cool moderní, ale nemyslel, aby to bylo funkční: Příklad: zadávání čísla účtu: Prostě tam nejde vložit číslo i s lomítkem a parser si to rozdělí na číslo účtu a banky, ale číslo banky tam nejde napsat na klávesnici, ale musí se vybrat z rolovacího seznamu.

CO je pozitivní: jde to zařídit tak, aby nebyla potřeba SMS autentizace . (Pro vstup není potřeba, pro Známé platby taky ne)

No, ta Airbank ma 1,3%, ale co jsem cetl, tak pry budou uroky klesat, ze to udajne neni nad 1% udrzitelny. :-/

Jinak ajax je dneska vsude, to si nevyberes.

mBanka ted bude klienty prevadet na novy bankovnictvi, strasny omalovanky co jsem videl printscreeny.

FIO ma design dobrej, ale co je to platny, kdyz kvuli kazdy blbosti musis stejne na pobocku a nejde to udelat dalkove, to je na internetovou banku docela slabota.

Ta Airbanka se mi docela libi, vyzkousim a pak napisu, jak to je u nich. Na prvni pohled se mi libi, ze zalozeni uctu jde pres internet a netreba nekam chodit.

Cislo banky z rolovaciho seznamu maji snad vsechny.

SMS autentizaci naopak chci, takze to mi problem nedela.

Účet u Fio lze založit i bez návštěvy pobočky, žádné ČSOB karty už dávno nemají a ten dodatek je již dlouho standardní součástí dokumentace podepisované při zakládání účtu. Čili nic z toho neplatí.
Mám účet taky u Air Bank - lze taky založit online.

No ja tam mam ucet jeste z doby druzstevni zalozny, ale tak tu kartu jsem menil maximalne dva roky nazpet a teda kdyz uz jsem na ty pobocce byl, tak mi mohli nechat podepsat ten dodatek, vubec by me nenapadlo se poohlizet po jine bance, jejich chyba. Takhle jsem zjistil, ze Air bank umi vsechno online a jeste ma na sporicim lepsi urok, tak si vytvorim ucet taky i u ni a hned i ten sporici. :-)

Zakladam ten ucet v Airbank, jsem v tomhle bode:

Smlouvu jste v pořádku podepsali, nyní musíme zpracovat doklady, které jste nám poskytli.

Uz to trva 24 hodin, jsem myslel, ze budou rychlejsi, je to normalni, ze je cekaci doba treba nekolik dni nebo jim to ve skutecnosti zase tak dobre nefunguje a neco se podelalo?

Ahoj, já mám účet u equa bank, neplatí se žádné poplatky za vedení účtu a výběry ze všech bankomatů jsou zadarmo :) Vlastně za celou dobu co tam jsem, jsem ještě žádný poplatky neplatila. Navíc všechno jde vyřídit online, pošlou za tebou kurýra. Ze starý banky ti taky všechno převedou zdarma, takže se o nic nemusíš starat. S internetovým bankovnictvím jsem spokojená, používám ho hlavně přes appku na mobilu.

zrovna včera jsem to řešila a vyhrála banka Air bank - mám malý tarif, tzn. bez poplatků. Není to ovlivněno žádným vkladem, platím jen za výběr v jiném než jejich bankomatu a za zaslání SMS, pokud si tuto službu nastavím.