Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Tak nám zrušili 3. a 4. fázi EET

Viz rozhodnutí Ústavního soudu.

Momentálně se 3. a 4. etapa ruší. Ne nutně navěky, pokud bude schválena novela zákona (reflektující rozhodnutí ÚS). Termín 1.3.2018 je každopádně z říše fantazie.

Je toho více, zrušení nějakých výjimek, zrušení evidence v případě platbami kartou. Dále by mělo z účtenky zmizet DIČ-rodné číslo (to si nějak nedovedu představit, to nahradí IČem?)

Je to hodně čerstvé, informace budou nabíhat postupně.

Každopádně, 1. a 2. vlna EET (hospody , obchody) se neruší.

Zdroj: TV, internet
Jsou zobrazeny jen nové komentáře. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
No nevím, jak zněla žaloba ohledně toho fašistického svinstva, které přidělává práci, náklady a stra…
dojič 27.12.2017 15:32
dojič
strach živnostníkům a firmám Podnikám spoustu let a EET je to poslední, z čeho bych měl mít strach.…
L-Core 06.01.2018 08:05
L-Core
Což by vedlo ke vzniku nějaké paralelní měny, a právě z tohoto důvodu hotovost nikdy nezanikne. poslední
Slon_Bimbo 17.04.2018 19:02
Slon_Bimbo

No nevím, jak zněla žaloba ohledně toho fašistického svinstva, které přidělává práci, náklady a strach živnostníkům a firmám, ale aspoň něco pozitivního. Třeba se dočkám úplného zrušení, ale to bohužel snad uplně prosazuje "proslulá" ODS, částečně piráti.

strach živnostníkům a firmám

Podnikám spoustu let a EET je to poslední, z čeho bych měl mít strach.

Ale chápu, že se někteří bojí. Ono taky vykazovat roky místo obratu 5 mio pouhých 950 tisíc (aby nespadli do DPH) a pak najednou mít čtyřnásobné tržby, taky bych se bál, co na to FÚ… Nakonec ta hrůza, co když budou muset, jako nejposlednější pomocný zaměstnanec, zaplatit nějakou daň z příjmu!

Nutno dodat, že bály by se i některé subjekty 3/4 řady. Jenže tady, pokud nebude za každým OSVČ a firmou stát Babiš, EET stejně nic nezmění. Pořád se s malířem domluvíš na práci bez papíru, bez DPH, bez EET, ale za míň kaček. Oficiálně malíř vykáže jen zlomek.

Já se toho asi nedožiju, ale ta doba jednou přijde. Zrušení hotovosti. To bude teprve řev! Protože bude evidován i ten nejposlednější halíř. Pak už bude možno načerno fungovat jen v režimu doby prvobytně pospolné (moderně "barteru"). Já ti opravím vodovodní baterii, ty mi dáš králíka. Nemáš? Zajdi za Pepou, ten má. Pepa chce za králíka naučit malou množilku, tu ovládá Eulálie, která chce vyklepat koberce… prostě O kohoutkovi a slepičce v praxi :-D

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru