Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Tak nám zrušili 3. a 4. fázi EET

strach živnostníkům a firmám

Podnikám spoustu let a EET je to poslední, z čeho bych měl mít strach.

Ale chápu, že se někteří bojí. Ono taky vykazovat roky místo obratu 5 mio pouhých 950 tisíc (aby nespadli do DPH) a pak najednou mít čtyřnásobné tržby, taky bych se bál, co na to FÚ… Nakonec ta hrůza, co když budou muset, jako nejposlednější pomocný zaměstnanec, zaplatit nějakou daň z příjmu!

Nutno dodat, že bály by se i některé subjekty 3/4 řady. Jenže tady, pokud nebude za každým OSVČ a firmou stát Babiš, EET stejně nic nezmění. Pořád se s malířem domluvíš na práci bez papíru, bez DPH, bez EET, ale za míň kaček. Oficiálně malíř vykáže jen zlomek.

Já se toho asi nedožiju, ale ta doba jednou přijde. Zrušení hotovosti. To bude teprve řev! Protože bude evidován i ten nejposlednější halíř. Pak už bude možno načerno fungovat jen v režimu doby prvobytně pospolné (moderně "barteru"). Já ti opravím vodovodní baterii, ty mi dáš králíka. Nemáš? Zajdi za Pepou, ten má. Pepa chce za králíka naučit malou množilku, tu ovládá Eulálie, která chce vyklepat koberce… prostě O kohoutkovi a slepičce v praxi :-D

Reakce na komentář

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj komentář:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět na aktuality