Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem kdo nepodporuje Babišovy šmírpokladny je podvraťák?

na novinkách se pravidelně objevují (a co více zarážející, s kladnými body) komentáře, že pokud někdo (třeba fenclová) si dovolí kritizovat online sledování transaktcí, že živnostníci nejsou čistí, že nehctějí vydávat účtenky, "přízivníci"

Jsou tyto jevy na novinkáchProč jsou na novinkách tyto z/jevy tak časté?

Předmět Autor Datum
Je to rovnake ako to bolo u nas. U nas tiez proti tomu ludia protestovali, vratane mna, ze je to blb…
fleg 09.06.2015 12:21
fleg
Řekni mi alespoň jeden rozumný důvod, proč se "křišťálově čistý" živnostník bojí pokladen. Proč prot…
L-Core 11.06.2015 16:42
L-Core
na druhou stranu z těch malých budou nadšení zastupitelé malých měst, protože určité procento jde zp…
touchwood 23.06.2015 22:50
touchwood
http://svobodneforum.cz/reznik-ktery-bojkotuje-bab ise-agrofertu-se-nebojim poslední
Pan Töfl 14.07.2015 16:39
Pan Töfl

Je to rovnake ako to bolo u nas.
U nas tiez proti tomu ludia protestovali, vratane mna, ze je to blbost. U mna sa to skoncilo tak, ze som prestal brat peniaze v hotovosti a vsetko ide cez ucet, co ma obcas trochu buzeruje, ale inak zvykol som si.
Myslim si, ze registracky maju ovela viac pozitiv ako negativ a tie dovody preco nie, ktore su v CR uvedene mi pridu trosku usmevne. Som rad, ze sme si tym uz my tu na SK presli.

Řekni mi alespoň jeden rozumný důvod, proč se "křišťálově čistý" živnostník bojí pokladen. Proč protestuje.
Mně to jasné je.

A to jsem pravicově smýšlející, OSVČ, do práce nechodím už 25 let.

Ta aktivita místních úřadů, kontrolující kritičku, je samozřejmě mimořádně hloupá a asi i odsouzeníhodná. Jak se říkalo za komunistů, aktivní blbec je horší jak třídní nepřítel.

--
Ještě k předpokládanému přínosu pro státní kasu: tady bohužel vůbec nekalkulují s negativy. Oni uvažují jednostranně: hospodský nepřizná 200.000 tržby (hodnota bez daně), zkrátí příjem státu o 42.000 na DPH, o 30.000 na dani z příjmu, o nějaké to socko/zdravko. Ano. Ale když vše přizná, bude mít pro svou potřebu mnohem míň peněz a nekoupí si nového Superba, DPH/DPPO zase neodvede Škodovka. Tím samozřejmě nechci říci, že by stát neměl tlačit na poctivý výběr daní a spol, měl - ale z pragmaticky cashflow hlediska to není jen "do plusu" ;-)

--
Nelíbí se mi termín "šmírpokladna". Kdekoliv v civilizovaném světě nikoho nenapadne spekulovat s tím, že ti nedá účtenku. Holt, když jsme jiní, musí se s námi asi i jinak jednat. Tebe nevytáčí na benzínce dotaz "chcete doklad?"? Pravidelně odpovídám "samozřejmě, já ho někomu prodám", to máš vidět ty xichty..

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru