Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmyslení nedoplatok za elektrinu

Zdravím koncom Mája nám prišiel neskutočne vysoký nedoplatok vo výške takmer 35 tisíc korún českých bývame v chatke v okolí Brna a do Januára tohto roka sme boli v E-onu. No ti si ale zmysleli že sme neskoro platili tak s nami proste zrušili zmluvu čo nám ani poriadne nedali vedieť len hodili jeden hlúpy papierik do pošty. Keď sme sa to dozvedeli tak sme rýchlo hľadali nejakého poskytovateľa a narazili sme na spoločnosť Centropol u ktorých sme od začiatku Februára. V Januári nám pri vyúčtovaní prišiel preplatok vo výške takmer 17 tisíc od E-onu čo bolo celkom prekvapivé keďže sme vždy mali nejaké nedoplatky no nikdy viac ako 20 tisíc a to bolo v období keď sme v podstate celú zimu kúrili elektrinou. Avšak v roku 2023 od zhruba Októbra do konca Februára tohto roka sme kúrili drevom a nie elektrinou takže ten nezmyselný nedoplatok čo nám prišiel od Centropolu je skutočný bizár. Prišiel nám nedoplatok takmer 35 tisíc za mynutie vyše 5500 kilowattov za obdobie od začiatku Februára do konca Mája teda prišlo nám ročné vyúčtovanie ktoré bolo len za tieto 4 mesiace kde nás kompletne šokovala čiastka 35 tisíc korún ako nedoplatok. Vec sa má tak že tento nedoplatok sme nemali ako urobiť proste to fyzicky nejde ohrievače nešli takmer vôbec a aj keď máme elektrický bojler na ohrev vody tak spotreba vyše 5500 kilowattov za 4 mesiace v chatke o rozlohe zhruba 35m2 je neuveriteľná a to doslova. Bývame tu len ja moja matka a priateľka a nikdy v živote sme nespotrebovali 5500 vyše kilowattov za 4 mesiace čo naozaj nedáva zmysel keď sme si sťažovali tak prišiel pán odmerať a skontrolovať hodiny či je všetko v poriadku nakoniec to zvalil na pokazený bojler. Ale čo vám poviem ten bojler nemá ani 2 roky je noví a nie je pokazený je však zaujímavé že od kedy pán prišiel tak nám namiesto 50 kilowattov denne skáče 10 ale v poriadku... Takže teraz nám hrozí odpojenie a my skrátka nemáme za čo uhradiť nedoplatok ktorí sme ani nemohli urobiť a najväčší bizár keď ten človek meral hodiny a všetko kontroloval spomenul či tu náhodou sa niekto na nás nenapojil a nepestuje marihuanu na čierno akože čo prosím???. Mesačné zálohy nám nastavili a to sa podržte na 11800 korún v 35m2 chate hmm tak to už je inak neksutočné a mi skrátka nie len že nemáme na nedoplatok kde sa však dá dohodnúť až na 10 mesiacov splácania čo by nebol problém ale mesačné zálohy vo výške takmer 12 tisíc akože čo prosím pekne toľko nespotrebuje ani 10 členná rodina za mesiac... Takže teraz nám nezostáva asi nič iné než proste zdrhnúť z Česka do inej krajiny pretože to je už nehoráznosť cenu aktuálne u Centropol máme nastavenú na 6,20 korún za kilowatt hodinu u E-onu to tuším bolo 6,80 to by nebol problém ale problém je že nám zrazu od kedy sme k ním prešli naskákalo 5500 vyše kilowattov len tak. Takže neviem čo idem robiť ja pracujem doma elektrinu a internet potrebujem ale nezarábam 50 tisíc mesačne aby som si mohol dovoliť takéto hlúposti ani ma nehne platiť za vymyslený nedoplatok ktorý nešlo nijak urobiť za 4 mesačné obdobie neviem prečo vám to sem píšem asi by ma zaujímal váš názor a či ste sa niekedy s niečim takýmto stretli a ako ste to riešili. Centropol sme zrovna dneska pozerali a má katastrofálne recenzie veľa ľudí si sťažuje na neuveriteľne nedoplatky ktoré ani nemohli urobiť len tak pre info aby ste mali aspoň trochu prehľad, keby sme vedeli toto tak by sme prešli na české elektrárny a v živote nie k týmto lichvárom z Centropol asi tak.

Zkontrolovat stav elměru na smlouvě při přechodu k jinému dodavateli. Nemám chuť si to celé detailně číst, bez těch odstavců a čárek je ten text k praseti, ale napadá mě chyba ve stavu při přepisu. Proto ten přeplatek a následně nedoplatek