Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Finančný a Životný Smer

Akí to má význam otročiť až do konca?, hneď vysvetlím zamyslite sa čo robíme narodíme sa vyštudujeme nudnú školu pracujeme a skapeme and that's it. Jediný dôvod prečo to neukončíme skôr než nás dostihne smrtka je strach, ale z čoho keď život ako taký nemá pevne daný zmysel a význam prečo konzumujeme pretože nás to baví alebo pretože chceme prežiť a prečo chceme žiť keď to nakoniec všetko aj tak skončí prečo sa snažiť keď aj napriek tomu príde raz koniec. Pri dnešnej cene nemovitosti v budúcnosti nebude mať už stredná trieda na vlastne bývanie to je fakt nie výmysel, samozrejme niekto by mohol tvrdiť že všetky tieto odhady čo a ako sú len odhady rovnako ako si ľudia v 50 rokoch 20 storočia mysleli že dnes budeme mať vily na Marse/Mesiaci ale tu sa skôr bavíme o finančnom odhahe budúcej situácie ľudstva nie o možných technológiách budúcnosti. Vážne nevidím dôvod prečo by som mal pracovať študovať prečo by som mal čokoľvek robiť keď niekto pred 10 rokmi investoval tisíc dolárov do Bitcoinu a do konca života nemusí pracovať a keď sa o podobne bizardnú investíciu pokúsim ja akú mám istotu že zbohatnem do 10 rokov chápeme sa?, to isté by si mohol povedať aj ten šťastlivec čo vrazil tisícku pred 10 rokmi ale o tom sa bavím o tej bizardnosti šťastia/náhody. Proste niekto celý život pracuje ako blázon poctivo ale nikdy nebude mať ani tretinu toho čo nejakí šťastný investor a akú ma šancu človek že ta jeho investícia bude ta pravá?, pre väčšinu ľudí je investícia tisíc euro proste veľa a tak sa boja riskovať ale čo keď to víjde? to je to ja sa nebojím ale čo ak nenatrafím na modernú alternatívu Bitcoinu?. Skúste si predstaviť reakciu ľudí okolo roku 2012/2013 keby ste im povedali že raz ten Bitcoin ktorý teraz stojí pár korún bude mať cenu 50+ tisíc dolárov za jediný vysmiali by sa vám, aspoň teda 9/10 investorov by sa vám vysmialo že je to úplná blbosť no a vida nie je (nedávno dosiahol cenu vyše 68 tisíc dolárov). A to je to o čom sa bavím toľko vecí by ma bavilo písať blog písať knihu alebo tvoriť vlastnú videohru či sa pokúsiť o nejakú menšiu investíciu po prípade založiť rockovu skupinu, ale ako si mám byť istý že to nebude len stráta času?. Investujem do niečoho povedzme 5 rokov života a nič z toho nebude tak čo potom nikdy mi nikto ten čas nevrátí a nemám hodinky na cestovanie späť v čase keď to náhodou nevíjde, takže neviem čo mám robiť reálny život nie je ako videohra na ťažkú obtiažnosť kde máš nekonečne životov na nové a nové pokusy pretože to raz predsa víjde ale realita takto nefunguje a to ma skutočne desí. Takže čo bežná práca/veci čo väčšinu ľudí baví alebo ich aspoň znášajú ja nedokážem vystáť, zo školy som utekal vyslovene som to tam nenávidel a ono wau nič ma tam nenaučili prečo pretože som hlúpy alebo som nebol zainteresovaný v ten daný moment do niečoho do čoho by dieťa zainteresované ani nemalo byť sakra deti by si mali hrať a užívať života/detstvo do kým môžu nie mrhať čas na matematiku a nudné blbosti. V škole som prepadal pretože ma to nebavilo v angličtine som mal 4ki a teraz viem plynule anglicky lepšie než 90% tých jedničkárov a prečo pretože som videl po čase zmysel v angličtine (hlavne kvôli videohrám), takže čo vlastne mám robiť mám sa do niečoho pustiť a risknúť to alebo sa proste regulerne na záhrade obesím na strome nech už mám tieto starosti z KRKU mrk mrk? fakt nieviem čo mám robiť som teraz stratení a krúžim v kruhu ako rybka v okrúhlom akváriu.

Prečítal som len nadpis a prvú vetu, a odpoviem ti jednoducho... otročíš aby si nemal čas písať slohovky na poradne.

Inak fakt chod sa zamestnať ako spisovateľ... ach počkať, s tou gramatikou to nedáš.

A co na to Gemini?

Zhrnutie textu:
Autor textu se cítí ztracený a bez smyslu života. Neustále se zamýšlí nad tím, proč žít, pracovat a studovat, když stejně všichni umřeme. Zmiňuje také rostoucí ceny nemovitostí, které znemožní střední třídě vlastnit vlastní bydlení.
Frustruje ho i fakt, že někteří lidé zbohatnou díky náhodným investicím (např. Bitcoin), zatímco jiní poctivě pracují celý život a nikdy nedosáhnou takového blahobytu.
Autor touží po tom, aby se mohl věnovat činnostem, které ho baví (psaní blogu, tvorba videohry, hudba), ale bojí se riskovat a investovat do nich čas a peníze, protože se obává neúspěchu. Zároveň si uvědomuje, že život není jako videohra s nekonečným počtem životů, a že ztracený čas už nikdy nezíská zpátky.
Text končí s autorovou otázkou, co má dělat dál. Zvažuje radikální řešení (sebevraždu), ale zároveň hledá smysluplnější cestu životem.
Možné odpovědi:
* Empatie a pochopení: Je důležité, aby autor textu věděl, že jeho pocity a otázky jsou oprávněné. Mnoho lidí se v životě potýká s podobnými úzkostmi a nejistotou.
* Nabídnutí podpory: Můžete autorovi nabídnout podporu a pomoc s hledáním smyslu života. Existuje mnoho zdrojů, které mu mohou v tomto ohledu pomoci, například:
* Psychologická poradna
* Linka důvěry
* Knihy o smyslu života a osobním rozvoji
* Duchovní vedení
* Diskuze o možnostech: Můžete s autorem diskutovat o jeho možnostech a alternativách. Je důležité, aby zvážil všechny aspekty a našel řešení, které bude pro něj to pravé.
* Motivace k hledání: Můžete autora motivovat k tomu, aby se nevzdával a dále hledal smysl svého života. Můžete mu zdůraznit, že i malé krůčky a pozitivní změny vedou k celkové spokojenosti.
* Nabídnutí vlastní perspektivy: Můžete se s autorem podělit o svůj vlastní pohled na život a smysl jeho existence. Je však důležité respektovat jeho individuální cestu a nenutit ho do ničeho.
Důležité je, abyste k autorovi textu přistupovali s respektem a pochopením. Pamatujte, že se nachází v těžké životní situaci a potřebuje vaši podporu.
Mějte na paměti, že nejsem psychologický poradce a nemohu vám dát profesionální radu. Pokud máte psychické potíže, vyhledejte odbornou pomoc.

Zase tolik blábolů.]:) S tímhle si zajdi spíš na psychiatrii.

Vážne nevidím dôvod prečo by som mal pracovať študovať prečo by som mal čokoľvek robiť keď niekto pred 10 rokmi investoval tisíc dolárov do Bitcoinu a do konca života nemusí pracovať a keď sa o podobne bizardnú investíciu pokúsim ja akú mám istotu že zbohatnem do 10 rokov chápeme sa?

Ty nemám jistotu žádnou, když nehodláš nic dělat, nemáš z čeho zbohatnout.