Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpisy u nemovitosti

Pomůže mi někdo jak je to s odpisy u nemovitosti u pozdějšího pronájmu?
Nemovitost, byt, aktuálně SJM. Řeší se dědictví.
1/2 z SJM jde vdovci. Zbytku se vdovec vzdá ve prospěch jediné dcery, aby získala 1/2 (jedináček).
Dcera bude mít 1/2, druhou 1/2 chce otec (vdovec) přepsat na dceru, darovat. Dcera tak získá celou nemovitost, může ji pronajímat.
Jak je to s odpisy, když 1/2 prošla dědictvím a odpisy lze dělat a 1/2 je darována v rodině a odpisy dělat nelze?
Díky moc.

Pokiaľ pri dedičstve dcéra dostane 1/2 a otec tiež 1/2 - sú podieloví vlastníci. Ak jej daruje svoju 1/2 - majiteľom všetkého sa stáva dcéra. A pokiaľ by chcela prenajímať - tak na prenájom sa musí riadiť zákonmi ČR. Odpisy z majetku sa uplatňujú vtedy, ak sa tento majetok vloží do FIRMY, SRO a pod. ale FO si nemá čo odpisovať. Platí len dane za nehnuteľnosť.