Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabídka práce

Dobrý den,
jsem momentálně ve zkušební době jako personalista v začínající firmě, kde jsem velmi spokojen, plat taky není špatný a je tu vidina kariérního růstu.

Každopádně mi přišla lukrativní nabídka z mezinárodní společnosti (korporátu)na obchodníka/inženýra - prodej technologických produktů, kde je nováček zaškolen po dobu 3 měsíců a po složení testů má svoji oblast atd., plat je zde 2x větší než na mé nynější pozici (samozřejmě po splnění KPI).

Je mi 26 a nyní teprve startuji v ČR kariéru po 3 letech studia v zahraničí. Předtím zkušenosti pouze z personalistiky cca. 1,5 roku.

Jak by jste se zachovali v mé situaci? HR mě baví, ale nestihl jsem zkusit jiné pozice a vidina velkého platu mě velmi láká… Potřeboval bych radu zkušenějších. Předem Vám děkuji za Vaše názory, rady

Lepší vrabec v hrsti než holub na střeše. U toho druhého zaměstnání po zaškolení budeš určitě placen podle toho co prodáš. Pokud neprodáš tak to poznáš na výplatě a po čase pokud se to nezlepší budeš odejit. Když ptáčka lapají pěkně mu zpívají. To co zde píšu jsou obecné zkušenosti a nemusí to být také pravda, ale většinou to tak dopadne jak píšu, jelikož se to někde podělá (nemoc, firma v problémech, založení rodiny atd).:-)

Napíšu jen jedno moudro, na které někteří přijdou až po mnoha letech: peníze nejsou všechno. :-)

Konkrétně mám na mysli např. kolektiv, aby tě práce bavila, dojíždění do zaměstanání, stravování, pracovní doba, benefity, ...

To za tebe nikdo nemůže posoudit ani rozhodnout.