Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Minimálna mzda - do kterej skupiny patrím ako brigádník?

Dobrý deň chcel by som sa opýtať , som brigádnik v spoločnosti kde má zaradili do 1 stupňa minimálnej mzdy tak trosku mám informácie iné zo štúdia čo mi nejde do hlavy a si myslím že nie je niečo správne .. tak mám cca 4 Eura na hodinu lenže ma trosku hnevá že študujem VŠ a si myslím že keď pracujem vo firme kde mám zodpovenosť za príjem tovaru na sklad tiež jeho vybalenie z paliet a tiež jeho uskladnenie a vystavenie tak manipilujem aj z tovarom nad 1000€ tak si myslím že som zaradení ako brigádnik do zlej platovej skupiny kedze som teraz v 1ke že by som mal byt zaradený do platovej skupiny 2 kde je minimálna mzda od tohto roku 4,97 tak stále má zaraďujú do prvej tak či znahodou by som nemal správne patriť ako brigádnik do 2 skupiny keďže mám hmotnú zodpovenosť za tovar ktorý musím kedtak nahradiť na vlastne náklady . Ďakujem

Změna předmětu, původně: Minimálna mzda (host)

U nás: https://www.profesia.sk/kariera-v-kocke/legislativa/311-2001/179-181-vseobecna-zodpovednost-zamestnanca-za/
https://www.generali.sk/wp-content/uploads/2019/10/Pravne_poradenstvo.pdf
Teda ak nemá HZ (Hmotnú Zodpovednosť) - tak max. do výšky 4-násobku Ø mes. platu. Ak má HZ - zodpovedá v plnej výške (preto sa v tomto prípade zamestnanci komerčne poisťujú voči spôsobenej škode). Ale toto nemá ŽIADNY vplyv na to, v ktorej pracovnej triede je zaradený - tam sa totiž berie to, čo vykonáva, čo má v pracovnej náplni, na akej funkcii pracuje.