Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prodej nemovitosti - zrušení převodu na katastru

Ahoj, pokud se dá vklad na katastr (při prodeji nemovitosti) po zaplacení zálohy a kupující by pak nedoplatil zbytek do 10ti dnů, dá se to na katastru do nějaké lhůty zrušit? Je to v rámci rodiny, takže se nečekají problémy, a může se ušetřit za úschovu pár tisiíc, ale přesto..

Řešení:

KÚ provede zápis nejdříve za 20 dnů od podání navrhu. Do té doby je to možné zrušit.

Bylo nám paní, která pracuje na katastru, řečeno, že bysme museli rušení vkladu dát všichni účastníci, že jen naše žádost by nestačila? To by byl problém, protože jeden z prodávajících je rodič kupujícího (má 1/3), takže kdyby nastal problém, mohli by držet spolu. Takže raději to udělat klasicky přes bankovní úschovu?