Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Okamžitá platba zpoplatněná? ČSOB

jaká je nyní situace s okamžitými platbami v českých bankách? Jsou zdarma?(Myslím české účty) Já třeba ji mám zdarma, ale překvapilo mě v bankovnictví ČSOB u zadávání platby hláška u infotextu u checkboxu "Okamžitá =platba"
Peníze přijdou příjemci za pár sekund (Plus Konto, Premium Konto a Poštovní účet zdarma; ostatní účty 5 Kč).
Hláška je pro mě nesrozumitelná v tom, jestli jde o příchozí nebo odchozí účet. Dodávám, že ČSOB nepoužívám, tohle jsem si jen vyzkoušel u příbuzného, jelikož od včera nejde pokračovat v dokončení platebního příkazu.

asi jsem se tajemně vyjádřil, to vím, že přijemce už asi 10 let majou přichozi platby zdarma díky tlaku soutěže "absurdní poplatek roku" (a proto může banka 8účtovtbpoplatek za odchozí - na straně odesilatele. Okamžité, jelikož i tutemské odchozí jsou zdarma taky dekádu standardně)

Chtel jsem vedeth když to parafrázuji, jestli ta hláška znamená,
- 5kč mě to bude stát když to posílám mimo uvedené účty (tedy příjemce hraje roli)
- bude to mě stát, pokud nemám u teto banky jeden zbuvedenych účtů(tedy odesilatel reyp já, resp můj typ účtu hraje roli) pak je k zamyšlení proč tuto hlášku zobrazuje tooltip tak složitě, když by stačilo "bude to stát 5kč/instaplatbu máte zdarma)

Samodebou ale mám na mysli dotaz z pozice plátce , ktetý má účet učsob.

Přesně tak.

Jejich Premium konto považuji za jednu z nejlepších voleb běžného účtu na našem trhu. Vše zdarma, kreditka se spoustou výhod (nedává sice cashback, ale velmi výhodné cestovní pojištění, letištní salonky, prodlouženou záruku atd.). Akorát je nutno splnit měsíčně "příchod 50.000 Kč", klidně to tam lze poslat odjinud a vzápětí poslat zpět, žádný velký problém. Kdysi byly ty podmínky pro obdobný VIP účet výrazně přísnější než dnes.