Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zboží z EU (amazon.de) (CLO a DPH ne) - zalezi na miste/skladu odeslani atd?

Dobrý den

Pri nakupu zbozi (fyz. osoba, ne na firmu), odkudkoliv z EU (konkrétně hlavně mám na mysli z amazon.de) a pri dorucení do CR, se NEPLATI ani CLO ani DPH (!) (bez ohledu na vysi ceny)...? Tzn. platim jen to co mi napr. ten amazon.de ukaze. Nic vic.

1) Zasekne se zbozi nekde na celnici? Probehne vubec nejake celni rizeni o kterem musim vedet? Nebo v tomto pripade jde vsechno naprosto bezproblemove (nevyžaduje jakkoukoliv moji součinost) a je to v podstate jako bych nakupoval zbozi u ceskeho E-shopu ( s tim že ke mě půjde o něco dele, protoze jde z EU a ne z CR)...?

2) Pokud vím tak záleží na umistění skladu ze ktere zboží jde...? Tzn. i když zboží koupím z amazon.de (EU), tak pokud zboží pujde az z Číny (čínského skladu) tak BUDU (!) platit jak CLO, tak i DPH... Tzn. je to jakobych to nakupoval přímo z Číny... ano?
Pokud NECHCI platit ani CLO ani DPH, tak musí být splněny dvě podmínky - nakupovat z EU eshopu (třeba amazon.de) A ZAROVEN zboží musí jít ze skladu v EU...správně?

3) Konkretkne napr. bych chtěl koupit toto:
https://www.amazon.de/-/cs/dp/B088BWBKSF

Mě se tam zobrazuje:
91,50€
Doručení ZDARMA úterý, 30. květen.

O trochu níže je:
Platba: Zabezpečená transakce
Odesílatel: Amazon
Prodejce: BAOSHISHANDE (nějaky čínan asi)

Já to chápu tak že bych měl platit JEN tech 91,5 EUR... NEMEL bych platit ani CLO ani DPH...? Soudím tak, protože:
1) Jako odesílatel je tam uveden Amazon (tzn. melo by to jit z amazonu z EU...?)
2) Datum doruceni je dost kratke - už 30. května (v době psaní příspěvku je 25. května)... Tzn. jen 5 dní pro duručení... Na základě tohoto předpokládám že to pujde odněkud z EU skladu (a tím pádem nebudu muset platit ani CLO ani DPH)... Pokud by to šlo fakt někde až z číny, tak bych předpokládal že datum dodání bude o dost delší/pozdější... (anebo je to schvalne lžive uvedeno to datum a zboží pujde stejně z číny...?)

Z těchto dvou bodů soudím že u tohoto nemusím platit ani CLO, ani DPH...
Správně...?

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny