Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ekonomické predikce

Dobrý den,

chtěla bych vás požádat o radu. Jaké obecně používáte predikce pro stanovení výsledovky? Rádi bychom zavedli predikci na 2 měsíce dopředu, bohužel nevím jak se toho chopit. Děkuji.

V každé firmě to bude jinak. Jiné u jednomužné malinké firmy, jiné u korporátu s tisíci zaměstnanci a miliardovými obraty. Odhad "z břucha", kvalifikovaný odhad, porovnání s minulými roky, posouzení vlivu sezónnosti, momentální situace na trhu a výhled (dá-li se posoudit), poměr stálých a náhodných zákazníků… to vše je strašně individuální.