Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OSVČ bez zaměstnanců - ochranné nápoje jako daňově uznatelný výdaj

Zdravím, mám ještě jeden dotaz na zkušenější.
Mohu si jako OSVČ bez zaměstnanců uplatňovat ochranné nápoje do daňově uznatelných výdajů?

Jedná se o položku v ZDP 586/1992 Sb., §24, písm. j), odstavec 1.

Podmínky stanovené v nařízení vlády č. 361/2007 Sb. bych splňoval.
1,25 l neperlivé vody na směnu.

Jo, pár balíků na jednání s obchodním partnerem. S ohledem na požadavek uznatelnosti ochranných nápojů (např. "horké provozy") nepředpokládám, že tazatel podniká např. ve zprostředkování prodeje nemovitosti apod., ale spíše bych ho viděl na rozpálené střeše či podobně.

Popíjet pochopitelně může, ale není to uznatelný daňový výdaj. Respektive do první daňové kontroly může dělat cokoliv a doufat… že na FÚ jsou samí pitomci. Takových hrdinů jsem už viděl.