Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paušální výdaje na dopravu

Zdravím, jsem OSVČ, neplátce DPH, který využívá auto pro dosažení zisků. Rozhodl jsem se, že využiji "paušální výdaj na dopravu" a vzhledem k tomu, že jezdím část cest i pro soukromé účely, tak ten krácený ve výši 4000 Kč za měsíc (80%).

Teď mi ale jde o to, jak to vykázat v daňové evidenci, kterou vedu. Mám to tam vykazovat za každý kalendářní měsíc, nebo až naráz na konci roku?
Jaké číslo dokladu by se k takovéhle položce uvádělo?

Díky za odpovědi.

Našel, ale asi nečetl:

O paušálním výdaji na dopravu poplatník neúčtuje, neboť se nejedná o skutečný výdaj, který by bylo možné doložit doklady o vynaložených částkách. Uplatnění paušálního výdaje na dopravu provádí prostřednictvím zápisu v příslušné kolonce daňového přiznání.