Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítají se mi roky u povinného ručení, když jsem jen provozovatel auta?

Pár měsíců před tím, než jsem byl dospělý, jsem dostal auto a v tu dobu bylo napsané na prarodiče jako majitel. Povinné ručení jsem platil já s tím, že jsem byl provozovatel.
Po 2 letech mám v plánu si pořídit nové auto a zajímalo by mě, jestli u povinného ručení budu platit plnou cenu, nebo tím, že jsem byl provozovatel, jsem nasbíral nějaký bonus. Přiznám se, že nevím, jak přesně to funguje.

Díky.

Dobrá a ještě taková drobnost.
Mám vyhlídnuté auto a převod prý trvá pár minut, je ale prý nutné u sebe mít zelenou kartu nového vlastníka (sebe). Když bych tedy jel k prodávajícímu se podívat na auto a plácli bychom si, tak já si klidně na místě můžu sjednat své povinné ručení online, ale na úřad s prodávajícím můžu jet, až když mi po pár dnech přijde nová zelená karta domů, že? Nebo se celá koupě i s komplet převodem dá stihnout za jeden den najednou?

Díky.

Blokovaná čísla na mobilu, toť opravdu užitečná featura (jakýsi prodejce tepelných čerpadel se mi už nedovolal snad 15x). Jen mám trochu obavu, aby nějakou <píp> hlavu v Bruselu nenapadlo, že takové blokování je v rozporu s "oprávněnými zájmy reklamu poskytujících subjektů" a bude vymalováno. Podobně jako s nemožností nahrávat si (ideálně automaticky) veškerou tlf. komunikaci, což mě mimořádně séře.