Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze provozovat SVČ v ČR ze zahraničí (v rámci EU)?

Zdravím, chci se přestěhovat za partnerkou do jiné země EU a přitom v ČR podnikám jako OSVČ. Tento status bych si chtěl na nějakou dobu nechat (než si najdu nějaké zaměstnání tam, cca pár měsíců, pak živnost chci zrušit kde dni nástupu do nové práce) - pracuji z domu od počítače. Registrací v zahraničí by mi vznikla povinnost platit zdravotní pojištění tam - to se akorát odhlásím od pojišťovny u nás. Jak je to se sociálním pojištěním? Je toto co popisuji vůbec nějak možné? Fakturuji jen subjektům v ČR. Díky za odpovědi.

Daňové odvody jsou podle země podnikání to je obecné pravidlo pro EUzónu, horší na tom je, že se to řeší individuálně podle typu podnikání, délky pobytu, celé je to pak o konkrétních obavách, stresu :-) - musíš se chovat: není žalobce není soudce. Pokud to podnikání v ČR ukončíš do jednoho roku tak se tím netrap.