Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak začít investovat?

Ahoj chci začít investovat do akcií, podílových fondů atd. Mám už vybráno do ceho konkrétně investovat tedy do jakých akcií a podílových fondů.

Zjistil jsem že u nás v Česku nelze sám nakupovat akcie ale jde to jen přes brokera. Taky jsem zjistil že existují různé investiční platformy jako je například Portu.
Moc nerozumím tomu jaký je rozdíl mezi strategiemi v investování například konverzativni nebo dynamický - mám to chápat tak že při konverzativni strategii mám při ziscích menší výnosy tedy menší procento výnosů a naproti tomu dynamické strategii při ziscích větší výnosy ale v případě ztráty hrozi větší ztráta peněz?

Jakého prosím zvolit brokera když vím že poplatky jsou různorodé a rozčleněné na položky?

Pokud si budes ridit portfolio sam (portu), budes mit nizsi poplatky nez pres brokera.
Strategie uz je nejaka skladba akcii, dluhopisu... Konzervativni = nizsi vynos, ale nizsi vykyvy pri zmenach trhu. Obvykle vyssi pocet dluhopisu + akcie s nizsim vynosem, ale bezpecnejsi. Kdyz mas vybrano, tyhle zakladni veci bys mel znat.