Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sloučení půjček u banky

Dobrý den, udělal jsem si hodně půjček a jsem momentálně dost zadlužený. Těch půjček je několik a několik z nich i dost nevýhodné úroky u nebankovních společností. Celková částka je něco okolo 600 000Kč. Pomalu přestávám zvládat to splácet a nevím si moc rady. Chci se zeptat, zda mám šanci, že by mi moje banka půjčky sloučila a udělala konsolidaci? Zkoušel jsem to online přes bankovnictví, ale tam to bylo zamítnuto. Předem díky za nějakou radu.

Banky: majú chránené účty v prípade bankrotov, zadávajú údaje do registrov veriteľov a dlžníkov. Takže vedia všetko o finančnej "disciplíne". Nebankovky sú síce kontrolované (niektoré) národnou bankou, ale mnohokrát neevidujú, nezadávajú údaje, kto, kde kedy a koľko si požičal. Okrem toho - nebankovky medzi sebou často ani nespolupracujú - tí väčšinou spolupracujú s exekútormi (ak dlžník sa omešká so splátkou - sú schopné z neho i spodky stiahnuť).