Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sociální a zdravotní

Dobrý den. Nedavno jsem skončil v zaměstnání a končil jsem ve středu což byl poslední den v měsíci. Do nové práce jsem nastoupil v pondělí. Na pracovním úřadě mi rekli ze na ty dva dny se nemusím ani registrovat. Zajímá mě kdo za ty dva dny platil sociální a zdravotní. Děkuji

V tomto smere sa nemusíš nejako trápiť.
Do ZP - bol si poistený zamestnávateľom - väčšinou do konca mesiaca. Nový zamestnávateľ má povinnosť ťa prihlásiť - ak to stihol v pondelok - ZP to berie od počiatku mesiaca.
SP - za tie dni si nebol sociálne poistený - pre teba bude jediný postih v tom že o tie dni ti bude budúci dôchodok krátený - poistenie do SP nie je povinné. Ak si potom budeš zisťovať na SP dobu poistenia - vyskočí ti to tam a ty si to potom môžeš doplatiť, aby tvoj budúci dôchodok nebol o tie dni krátený.