Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem soukromý balíček ze Skotska

Dobrý den,
sháním náhradní díl na motorku (malé ozubené kolečko - vejde do kapsy) bohužel už jde sehnat jenom ve Velké Británii - jeho cena je včetně poštovného do ČR cca 215 liber. Tady bych z něj zřejmě musel doplatit DPH a CLO? Což nebude málo u takové částky.

Vztahuje se tato povinnost i na soukromé balíčky? Mám totiž v Anglii kamaráda, díl by mi koupil a poslal v soukromém balíčku...

Když tam napíše skutečnou cenu a pošle to jako nové i s obalem nebo cenovkou, tak to půjde přes celnici. Jedině že by to trochu ušludlal nějakým černým šmírem z auta a poslal to třeba jako použitý díl pro veterána s odhadní cenou třeba 3 libry.

Kolik muze byt cena ozubeneho kolecka, libra?

Nebo-li myslis, ze bude nejaky celnik dohledavat, ze tohle konkretni ozubene kolecko stoji 215x vic, pokud to teda kamos prebali a nenecha nic, cim by to slo identifikovat.

Ono by to mozna proslo i bez prebaleni, celnici nemaji cas se zabyvat kdejakym balickem, ale pokud tam mas kontakt, ktery to vyzvedne a posle tobe, tak mas jistotu, ze to problehne ok. Pokud to teda posta v Cechach neztrati, toho bych se obaval vic nez tech celniku.

Je to na motorku z roku 1994, poměrně rozšířenou. Ale bohužel už to nejde nikde jinde sehnat. Originál díl už nikde není, když to ještě šlo sehnat stálo cca 1500,- ale už se pár let nevyrábí. Ani tohle za 6000 není originál, ale druhovýroba.