Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypočet dovolené

Dobrý den,

za uplynulé čtvrtletí jsem byl v práci jen 6 dnů a zbytek byl v pracovní nechsopnosti (tj. duben, květen, červen).
Nyní již od července pracuji a za nedlouho mám dovolenou.

Z čeho se mi budou peníze za dovolenou počítat?

Jen z průměru výplat v pracovní neschopnosti?

Děkuji

§ 355
(1) Jestliže zaměstnanec v rozhodném období neodpracoval alespoň 21 dnů, použije se pravděpodobný výdělek.
(2) Pravděpodobný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy nebo platu, které zaměstnanec dosáhl od počátku rozhodného období, popřípadě z hrubé mzdy nebo platu, které by zřejmě dosáhl; přitom se přihlédne zejména k obvyklé výši jednotlivých složek mzdy nebo platu zaměstnance nebo ke mzdě nebo platu zaměstnanců vykonávajících stejnou práci nebo práci stejné hodnoty.