Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej do USA

Dobrý večer,

začínáme s podnikáním jako osvč v prodeji oblečení. Jsme zaměřeni na český trh, máme však poptávky i ze zahraničí.
Ráda bych se tedy zeptala, co vše bychom museli podniknout, abychom mohli prodávat zboží např. do USA?
Nejsme plátci DPH. Je nutnovyplňovat nějaké formuláře pro prodej mimo EU?
Máte prosím nějaké zkušenosti, mohli byste mě popřípadě odkázat, kde lze zjistit přehledné info jak postupovat?

Velmi děkuji za odpověď a přeji hezký večer.

Zvlášť to USA má věci o dost levnější, nevím jak u oblečení, ale u elektroniky klidně i víc jak 50% (platívalo vemte cenu pro USA, vynásobte třema a dostanete odhad ceny pro český (evropský) trh).
Když si k tomu připočtu cenu dopravy a nějaké ty formality, tak je otázkou, jestli se do něčeho takového pouštět, stejně jako je otázkou, proč by si nějaký usák objednával něco ze země, kterou v lepším případě považuje za jedenapadesátý stát USA v horším za odštěpek od svazu.
Spíš bych se asi nejdřív zajímal o unii, kde sice podle propagandy máme jakýsi volný pohyb lidí zboží a služeb, ale skutečnoist neni tak růžová. Tam by to teoreticky mohla hatit akorát cena dopravy, která stále respektuje hranice, ostatně je to jednodušší než počítat třeba vzdálenost (objednával jsem nedávno pár věcí z Německa z takového kraje, že do čech to mají blíž než do půlky německa, no ale protože čechy, tak doprava stála €15 a ne €3).

Tak nějak. Když jsme si (v USA) udělali "nákupní výlet" do outletového centra 30 km za městem, ceny oblečení byly v přepočtu výrazně nižší než na "targovisku" na česko-polské hranici či u Vietnamců. Ale i v Target-u (tamní řetězec) v downtownu města jsem koupil originál Wranglery na 19,99 USD.