Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se zajistit bez dedice

Ahoj vsem je mi 41 nemam deti a uz ani rodice mam svuj byt v OV ktery ma hodnotu 3,5 milionu, (stejny byt 3+1 prodal soused nademnou za 3,7 mil) spotreba mesicni je 4000 .Byt neni zatizeny zadnou pujckou

Premyslim jak z bytu dostat co nejvic penez ale i v nem bydlet ( americka pujcka nebo reverzni hypoteka)

Ma nekdo zkusenosti nebo nejake rady ?

Pokud zitra umru tak asi spadne byt do deidctvi bratrovi a sestre - opravdu nemame spolu dobre vztahy takze byt je nezatizeny a nema dedice rad bych z toho dostal aspon nejake penize ted.

Muze mi nekdo poradit nebo dat popripade tip na financniho poradce ?

Dekuji vsem a prosim o nejake vecne odpovedi

Každou chvíli je na to reklama v novinách. A selský rozum mi řiká, že pokud je na něco tak četná reklama, navíc s pohádkovými sliby (a ubezpečováním jak je vše legální a bezpečné), že na tom něco smrdí.
Podle mě ve 41 letech je ještě dost času na to se o nějaké ty dědice zasloužit.

Bohužel bez vlastních znalostí ve světě financí nemáš možnost si ověřit, jestli tě někdo netahá za nos. Pokud narazíš, i ze zoufalství takové stavy člověk zažije, na zkušeného finančního poradce, který umí říkat co chceš slyšet, tak pohoříš.

"Finančních poradců", kteří nedokážkou spočítat čtyřem kočkám nohy, pár znám. A neexistuje takový, kterému by v prvé řadě nešlo o jeho vlastní zisk; pro splnění tohoto cíle udělá cokoliv.
A když si pak čtu webovky takového ("..jsme tým odborníků, bla bla bla..."), kde se to hemží gramatickými chybami a za stránkou vidím toho skutečného "experta", je mi líto kořenů, které zaháčkuje…