Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uspesnost vyhry

V istom obchode mi dali k nakupu stieraci zreb. Kod sa posiela SMS, sutaz trva mesiac, kazdy tyzden sa losuje. Tak ma napadlo, ak zoberiem idealny stav, ze kazdy tyzden nakupi rovnaky pocet zakaznikov, rovnaky pocet zakaznikov dostane los. moja otazka je: kedy mam vecsiu sancu na vyhru, a./ ak poslem kazdy tyzden jeden los (budem kazdy tyzden v losovani s jednym losom), alebo b./ v jeden tyzden vsetky 4, a zvysne 3 ziaden (jeden tyzden 4nasobna sanca a zvysne tri urcite nevyhram)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Pokud by v každém týdnu bylo v losování těch losů stejně a v každém týdnu byla jen jedna hlavní výhr… poslední
gilhad 17.04.2022 19:59
gilhad

Pokud by v každém týdnu bylo v losování těch losů stejně a v každém týdnu byla jen jedna hlavní výhra, tak
- pokud použiješ 4 losy v naráz, tak máš 4x(1/počet losů) šanci na jednu výhru a nulovou šanci na víc výher
- pokud použiješ každý týden jeden los, tak máš v každém týdnu 1x(1/počet losů) šanci na výhru. Tedy šanci aspoň na jednu výhru máš 4x1x(1/počet losů) - stejnou jako v předchozím případě, ale máš i nenulovou šanci na víc výher.

Ale platí to jen v průměru (a pokud počet losů je výrazně větší než počet týdnů - v praxi zaručeně splněno).

---

Prakticky všechny takovéto soutěže/losování/hry jsou stavěné tak, že součet výher je menší než součet zisků (zase v dlouhodobém průměru), jinak by to pořadatel nedělal. Kasína a spol to mají spočtené v penězích, obchody někdy berou jako příjem osobní údaje a reklamu (takže to na první pohled může vypadat, že prodělají v penězích, ale nemusíš se bát, vynahradí si to jinak, na účet zákazníků a škodní nebudou)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru