Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Od kdy danit krypto?

Ahoj,
mám takový dotaz. Od jaké částky se musí danit zisk z kryptoměn? Je nějaká hranice, od které musím danit, nebo je to u všech částek? Jde o to, že jsem si chtěl zkusit koupit za 20Kč BTC, následně jsem ho druhý den prodal za 21Kč, jen jsem chtěl zkusit, jak to celý funguje. Danit tu 1Kč je asi blbost, co?

Díky za odpovědi,
Tomáš

(žádný apríly, prosím)

Dalo by se to považovat za příležitostný příjem, které se daní až od 30 000 Kč za rok. Do toho limitu se ale počítají všechny příležitostné příjmy a jde opravdu o příjmy, nikoliv o zisk. Takže pokud koupíš kryptoměny za 30 000 a prodáš za 30 001, tak i když je zisk opět jedna koruna, tak bys to měl napsat do daňového přiznání.