Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ohlášení k místnímu poplatku (vlastníka nemovitosti)

Zdar. Na chalupě jsem našel ve schránce psaní od obce. Chalupa je využívána o víkendech a dovolené. V tom psaní je je že mám zaplatit určitou částku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů.
Nemám žádnou popelnici. Všechen bordel si vezu domů kde mám trvalé bydliště a tam to prásknu do popelnice kde samozdřemně za ní platím. Mám to platit když mi nic neodvážejí? Oznámení přišlo po šesti letech po koupi nemovitosti. Díky za konzultaci jak to je správně.

Tak mě starosta odpálkoval s žádostí o popelnici.

Obec Slezské Rudoltice

po 15. 8. 6:45 (před 2 dny)

komu: mně
Dobrý den,
Za neposlanou odpověď se omlouvám, během dovolené email "spadl" do spamu. Jinak Vás musím zklamat, obec neposkytuje a nebude
poskytovat popelnice na komunální odpad. Důvodem je nedostatek finančních prostředků, způsobený nárůstem cen energií.
Děkuji za pochopení
Ing. Mojmír Pargač, starosta

To je snad normalni, i u nas jsem si popelnici musel koupit sam. Mensi obce proste nemaji kde vzit prostredky na nakup popelnice.

Nekdo nahore psal, ze plati novy zakon, co je v nem uvedene?

Mam opacny problem: vlastnim chalupu k rekreacnimu ucelu, mam koupenou popelnici a je mi obci vyvazena zcela zdarma prave proto, ze je nemovitost vyuzivana jako rekreacni a nema tam nikdo trvaly pobyt. Obec podle vyhlasky promiji poplatek za svoz odpadu rekreacnim objektum bez trvaleho pobytu aspon jedne osoby. Na druhou stranu, protoze neplatim za svoz komunalniho odpadu, nemam zdarma pristup do mistniho sberneho dvora, za odlozeni jakehokoli odpadu bych musel zaplatit.
Ja bych rad platil za svoz komunalniho odpadu a mel zdarma pristup do sberneho dvora. Tak to bylo jeste pred 5 lety, kdy jsem platil 500 Kc za svoz odpadu rocne a mel pristup na sberny dvur. Obec mi ale nedovoli zaplatit za svoz odpadu. Odpinknuli me, ze vyhlaska hovori jasne a jako rekreacni objekt bez osoby s trvalym bydlistem proste nemam narok jim platit. :-/

Dik,
vzal jsem to teda rychle, ale zbezne jsem tam nenasel nic, co by me situaci mohlo pomoci. Proste obec ma pravo si to urcit, jak chce a pokud mi nedovoli zaplatit za odpad, tak logicky nemuzu do mistniho sberneho dvora zdarma, ale zaplatim jim, coz me ve vysledku vyjde o dost draz. :-/