Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fixace u ČEZu - vyplatí se?

Ahoj,

chtěl bych se zeptat zda se nyní ještě vůbec vyplatí fixace elektřiny. Mám byt po babičce, tarif d02d (3x25A jistič) u ČEZu a jelikož babička zemřela minulý rok, tak jsme nestihli před zdražení udělat fixaci - než se vše převedlo na mě.

Tak se chci zeptat, jestli to má cenu ještě fixovat, nebo už se to nevyplatí?

Neplánuji přejít od čezu.

Díky

V nějaké televizní reportáži říkali, že nyní jsou ceny energií na vrcholu a fixace se nevyplatí. Vyčkat na pokles...

Bohužel tu reportáž vysílali druhý den poté, co jsem si tarif u ČEZu zafixoval (po přechodu od zkrachovalé Bohemia Energy).

Ono to snad tak zlé nebude. Ceny podle mě půjdou spíš nahoru. Na to, aby šly dolu je dost malá konkurence. Už jsem to dávno nesledoval, mé znalosti končí u 40€/MWh na kterých se to na dlouhou dobu ustálilo poté co to skočilo z 20 na 50 (po stížnostech, jak máme levnou elektriku). Energetickou burzu běžně nesleduju. Takže je otázka, jak dlouho ten pokles bude trvat.