Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Danove priznanie a PN

Zdravim,

pracujem vo firme,mam sa teraz rozhodnut,ci si mam urobit danove priznanie cez firmu,alebo sam.
otazka je ci si to mam urobit cez uctovnicku/mal by som znamu/,alebo to nechat na firmu kedze minuly rok som vdaka urazu bol 3 mesiace PN,ci to bude nejaky rozdiel?som pocul ze by som mal dostat peniaze,ale doteraz som to robil cez firmu tak mi vysla 0./odpracovane ale normalne,bez absencii/.

Dakujem za rady.

Jestli přes firmu nebo sám je úplně jedno, ve výsledku to vyjde nastejno.
Pokud si to chceš dělat sám, nepotřebuješ "účtovníčku", od firmy dostaneš přehled příjmů, který zadáš do formuláře (i když nevím, v jakém stavu jsou slovenské formuláře) a zaneseš nebo pošleš na finanční úřad.

Len doplním, od zamestnávateľa dostane prehľad zrazených preddavkov. Všetky údaje zadá do DP, pridá i nezdaniteľný príjem - nemocenské je nezdaniteľný príjem - teda nemá žiadny vplyv na výšku dane, od zdaniteľného príjmu si odpočíta nezdaniteľnú časť. A výsledok určí, aká bude daň.
Daňové formuláre sa dajú vyplniť i on-line - a pokiaľ by niečo zle zadal, ihneď ho to červeným upozorní. Pokiaľ v papierovej forme - stačí čítať pokyny v jednotlivých riadkoch, čo s čím sa spočíta a čo sa odpočíta... a výsledok sa potom len vypočíta.