Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Efektivní ochrana úspor před inflací

Hezký den,

Na spořícím účtu mám našetřeno necelých 200 000 korun a rád bych je ochránil před stále rostoucí inflací.
Rád bych něco co by mělo výnosnost alespoň kolem těch 5-7% a vysokou likviditu, protože je slušná pravděpodobnost, že budu peníze za 2-3 roky potřebovat.

Pročetl jsem si něco o investicích do podílových fondů, ale obávám se, že je toto vhodné spíše pro dlouhodobější investování kolem 10 let.

Co byste mi doporučili?

Díky

Podívej se na protiinflační dluhopisy. Měly by být úročeny dle vyhlášené inflace. Předčasná likvidita je 1x ročně
Podílové fondy můžeš sám nebo využít banku. Ale v dnešní době je to opravdu na delší dobu vzhledem k výkyvům, které způsobuje covid a zelené mozky ve vedení EU. Jinak podílové fondy (zatím) jsou po 3 letech osvobozeny od daně. Jinak je můžeš odprodat kdykoliv.