Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Internetové platby kartou - doba platnosti příkazu

Zdravím,

mám nastavený limit pro placení kartou (FIO) na internetu 0 Kč. Když potřebuji přes internet něco kartou zaplatit, tak limit navýším, zaplatím a zase nastavím limit na 0 Kč.

Pokud by se někdo náhodou dostal k mým údajům o kartě a chtěl s ní na internetu zaplatit a zadal příkaz. Ten by mu kvůli nastavení na 0 Kč neprošel. Nemůže se ale stát, že tam ten jeho příkaz "bude viset" a jakmile já navýším limit, tak se ten jeho příkaz provede?

Děkuji.

Online (internetová) platba je skutečně online, v reálném čase. Tedy v okamžiku, kdy platíte, se platební brána spojí s vydavatelem karty a zadá požadavek na zablokování patřičné sumy. Pokud není k dispozici suma, platba je ihned zamítnuta. Nic jako "platnost příkazu" tak do hry nevstupuje.