Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odhad ceny nemovitosti

Ahoj,

nedelali jste nekdo nekdy ted treba rok zpatky odhad ceny nemovitosti.

Nabizi mi to realitka za 1500 Kc, zda se mi to jako dost penez. Potrebuju to k notarovi.

Pripadne kdyby nekdo mel nejaky levnejsi tip. Diky.

Potřebuješ to spíš co nejvyšší, co nejnižší nebo je ti to jedno? Před pár lety jsme potřebovali odhad ceny domu kvůli dědictví - dědili jsme s bratrem část domu po matce, vzpomněl jsem si, že jedna vzdálenější příbuzná si na to nechala udělat potřebné papíry, udělala nám to zadarmo.
Protože jsme s bratrem nebyli ve při, tak nám to bylo jedno, na kolik to ocení.
Zkuste se poptat, jestli někdo takový ve vašem okolí není a udělal by vám cenu za odhad.
Ale pokud by to mohl někdo chtít napadnout, třeba kvůli prodeji (nedávno mi kdosi říkal, že mají problém - měli spolumajitele části domu a ten to prodává, oni chtějí právně napadnout prodej - chtěli to koupit, nedohodli se a je jim podezřelé, že ta částka co za to zaplatil kupující je nízká), asi bude dobré, když se na odhadci shodnete.

Ok, diky obema. Me slo jen o to, kolik si za to rekli, ale kdyz Wikan pise, ze je to jeste levne, tak to nebudu vic resit. Mam jeste v zaloze pres kamaradku, ale to by chvili trvalo a ani jeste nevim, kolik by za to ten clovek chtel.

Hele, to je ještě dobrá cena, taky jsem platil mnohem víc při vyřizování hypo. Bohužel banka mi dala seznam, z které jsem si musel vybrat, jiné neakcpetuje. Přitom odhad spočíval v podstatě v tom, že si borec našel pár inzerátů na internetu a řekl, že cenová hladina u podobného bytu je taková a maková a udělal pár fotek a napsal pár keců, odborně nic moc. A dnes za 2 roky po odhadu byt stojí o 3 mega víc :D Pak mi to poslal ještě na blbou adresu, tak jsem se pro to stavoval osobně k němu domů - vilová čvrť s ochrankou...ani se nedivím. No borec prý někdy takhle odhaduje i celý panelák najednou a za každý byt si účtuje to co mě.