Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedostatek penez a automatické platby

Mám problém. Na účtu nemám dostatek peněz, přijdou mi v úterý jenže zítra se mi má automaticky strhnout částka co každý měsíc. Neco tam mám, ale částka co se má odečíst je vyšší. Co se stane? Bude žádost ve frontě a až dojdou peníze tak as strhne? Nebude za to pokuta? Kontokorent nastaveny nemám

Vím že když je to trvalý příkaz, tak se odloží do doby ať tam peníze buodu, ale jak je to u plateb co se strhavaji automatický nevím. Dekuhi

Dekuju. Mam raiffeisenbank a na strankach ksem nasel, ze kdyz se neprovede z duvodu nedostatku penez, opakuje se s predpokladem doplnění zustatku 20. den v mesici.

A ano. Myslím sipo, kdy má obchodník oprávnění si z mojí karty odecist automaticky peníze.

A s tím trvalým příkazem to tak je, banka čekala na doplnění peněz a byl v čekajících platbách.

Trvalý příkaz a SIPO jsou 2 různé platební metody.
Trvalý příkaz posílá banka na tvou žádost, takže je schopná jej poslat automaticky opakovaně
SIPO je povolené inkaso, které si strhává z tvého účtu někdo jiný. Pak by musel to stržení opakovaně "ten jiný" opět provést. S tím už nemá banka nic společného

Co si pamatuju, spořitelna strhávala sipo do mínusu a neváhala naúčtovat pokuty (500 kourun paušál a pak nějaké úroky a to třeba i za cca -12.50Kč; no vlastně posílali dopis, kde hrozili soudem, pokud člověk do 10 dnů dluh nevyrovná, ale ty dopisy přicházely, když už na účtu bylo peněz dost, takže akorát na rotrhání nebo omlácení o hlavu pracovnici za přepážkou), pak toho nechali, asi měli řadu stížností (což ale znamenalo nezaplacené inkaso podstatné části lidí a pro změnu pokutu od české pošty). Pošta se pak taky umírnila a přesunula termín z prvního (kdy jsou účty před výplatou vyluxované) na třináctého (kdy maji lidi po výplatě). Jak je to teď už netuším, tohle je už mnoho a mnoho let. Do mínusu ale strhávaji jenom poplatky.