Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Povinnosti konateľa pri odvodoch

Dobrý deň,

V práci som dala výpoveď. A nastupujem do druhej práce o mesiac. Mesiac medzi týmito prácami nepracujem. Lenže sa nemôžem evidovať na úrade práce lebo som konateľ v spoločnosti. Som konateľ bez odmeny alebo mzdy.

Ktoré dane a odvody musím zaplatiť tento mesiac, kým začnem nový pracovný pomer?
Mám sa ešte niekde nahlásiť?

Vopred ďakujem za odpoveď

Řešení:

Sociálne nemusí, rovnako ako nie je povinnosťou sa evidovať na úrade. Ale tým, že nebude si odvádzať do sociálnej poisťovne - toto sa potom zohľadní neskôr pri výpočte doby poistenia a taktiež pri výpočte dôchodku - jednoducho - bude jej to chýbať (a často nas*rie, ak pre dobrý dôchodok chýba poistenie za 1-2-3-10 dní.... Mimochodom - aj keď je niekto zaregistrovaný na úrade, platí štát za neho zdravotné poistenie (stáva sa poistencom štátu), ale sociálne neplatí.