Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Telefon na splátky - revolvingový úvěr

Zdravím, vzal jsem si minulý týden telefon na splátky ve společnosti Mobil Pohotovost. Celková cena telefonu 4990,- , papíry vyřízené na prodejně. Nyní mi přišel e-mail, že mi půjčku schválili a poslali dva dokumenty. V jednom se píše, že zmiňovanou částku uhradila Hello Banka prodejci z mého nově zavedeného revolvingového úvěru. V druhém je výpis a informace o revolvingovém úvěru ve výši 40.000,-. Myslel jsem, že budu dlužen pouze částkou 5 tisíc korun, kterou budu měsíčně splácet v hodnotě cca 720 korun. Znamená to tedy, že mi vznikl závazek i na revolvingový úvěr a budu muset splácet i těchto 40.000 korun?

Děkuji

S tím snížením bonity to není tak jednoznačné. Na jednu stranu máš pravdu, že počítají s tím, že ten úvěr klient má a jestli ho zvládne splácet spolu s hypotékou. Na druhou stranu ale dávají přednost klientům, kteří už mají nějakou (ideálně bezproblémovou) úvěrovou historii. Trochu paradoxně pak můžou odmítnout klienta, který si nikdy před tím nepotřeboval půjčit, a naopak dát úvěr někomu, kdo si půjčuje pravidelně.

Už sa to riešilo - dokonca v Černé ovce (dávnejšie) a v Občan za dverami to bolo - zobral si úver a drobným písmom v zmluve bola klauzula o revolvingovom úvere.
Tie spoločnosti, čo poskytujú revolving sú však poriadni vydierači. I napriek tomu, že klient peniaze, ktoré mu po splatení pôžičky nabehli obratom vrátil, spoločnosť/banka si okamžite zaúčtovala úroky a poplatky - samozrejme už započítané v ďalšom "úvere" - darmo klient ich ihneď vrátil a písomne vyhlásil, že tento úver nechce, nepotrebuje.
Pomohol až právnik klienta, ktorý protestom a hrozbou súdu dosiahol, že banky toto prestala praktikovať.