Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FIO různé blokace na kartě

Ještě se zeptám, máte někdo zkušenosti s tím, jestli to funguje.
Jde mi hlavně o to, když si bankomat chce účtovat poplatek (většinou nazvaný "acces fee"). Protože DCC banka pozná jednoduše, když přijde z chorvatska transakce v eurech nebo korunách je to víc než jasné (teda nechápu, proč některé bankomaty chtěly konvertovat na euro). Ale jak pozná, že částka obsahuje poplatek? Nebo musí provozovatelé přiznat barvu a říct 2800 kun je vyplacená částka a 33 kun je poplatek. (Protože já bych čekal, že to do banky přijde jako 2833 kn a banka nepozná, že je v tom poplatek provozovatele).
Píšu to proto, že jsem momentálně v Chorvatsku a po osmi pokusech o výběr, kdy mi bylo nejdřív nabízeno DCC s kurzem 3,70 - 4,20 (v Praze jsou kuny za 3,50 a podobně to má fio) a když jsem to odmítnul, tak to zkoušelo "acces fee" řádově 20-50 Kn což odmítnout nešlo, tak jsem prostě transakci stornoval (nijak to nehořelo, peníze jsem ještě měl, neni nad to řešit to s předstihem). Když jsem zkusil devátý bankomat, s tím, že vyzkouším, jestli to banka opravdu zamítne, tak bankomat sice zkusil DCC, ale po odmítnutí už nic nezkoušel a do banky to došlo normálně jako 2000 kun (tedy jsem to nevyzkoušel). Kdyby byl někdo ve stejné situaci, byla to OTP Banka, to že byl bankomat v Dubrovníku ve Vukovarské ulici číslo 28 je možná nepodstatné (čekal bych, že tak budou fungovat i ostatní, ale kdo ví). Všimnul jsem si, že stejná banka má bankomaty také v historickém centru a jeden mám doslova před barákem, jestli teda budu ještě vybírat (ty kuny ubejvaji dost rychle, hlavně suvenýry jsou neskutečně drahé, i když po přepočtu na eura to vypadá stejně jako v praze nebo nenapadá mě teď nic, chtěl jsem napsat řím, ale tam byly suvenýry mnohem dražší), zkusím jít rovnou tam a buď to taky bude bez acces fee a nebo aspoň vyzkoušim jestli ty blokace reálně fungují (maximálně přijdu o zhruba stovku).
Takže na cestu do chorvatska není od věci vyměnit si dostatek valut už doma, nebo si udělat procházku po bankomatech dostatečně včas. Bankomatů tu je na každém roku 12 do tuctu, mnohem víc, než v praze. Ale zároveň jsem se nikdy nesetkal s takovou drzostí, když to tak řeknu. V itálii se mi DCC pokoušel nabízet jen jeden bankomat (opravdu žertovné k eurovému účtu nabízet přepočet do korun) a s "acces fee" jsem se ještě nesetkal, vím že to zkouší na cizince české bankomaty, ale to se mě tolik netýká.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny