Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výrobek do zahraničí

Ahoj, chtěl bych se zeptat, doma jsem z pár prken co mi leželi v na půdě vyrobil lavičku a chtěl bych ji nabídnout v zahraničí, třeba Rakousko Německo, nejspíš na nějakém inzertním portálu, jak je to s takovým prodejem ? Dokázal by mi prosím někdo napsat co všechno musím splnit ? Nejsem OSVČ, je to teda vůbec možné ?

Děkuji za odpověď. Budu ji muset ale poslat dopravní službou, i v tomto případě nemusím nic řešit ? Jednoduše zvolím cenu kterou mi zákazník pošle třeba na účet a dopravce jen napíši adresu v Rakousku a toť vše ?

Díky. Měl jsem na mysli, nějaké daně, celníky atd. Jde mi především o zkoušku, jak to funguje, co jak dlouho trvá atd. Pokud by se mi povedlo lavičku prodat a chtěl bych pokračovat, do jaké míry je toto možné ? Kdy musím začít řešit ostatní náležitosti ?

Dobře díky za objasnění 😁 jde mi o to, jestli nějaký orgán kontroluje množství atd, protože mi to přijde trošku nekontrolovatelné v tomto případě, teď to nemyslím tak, že bych chtěl obcházet zákon, to právě že ne, ale když bych chtěl třeba vyprodat sklep o 10ti položkách, tak se stále nejedná o podnikání ? Ani celková hodnota není nějak regulována ?

Super, díky za vyjádření. Takže nejjednodušší a ”nejbezpečnější” bude, když si toho nachystám co nejvíce dopředu a jednorázově to vložím na inzerci a jestli to chápu dobře tak i když to bude více položek tzn. více inzerátu a samozřejmě se neprodají najednou, takže už nevadí že budou zásilky putovat třeba na 10x dopravkou přes hranice ano ? Omlouvám se za spekulace a nekonečné množství otázek, ale jsem za to opravdu vděčný a děkuji všem za snahu a čas.