Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hypotéka na tepelné čerpadlo - doložení protokolu o stavu stavby

Dobrý den,

v 9/2019 jsem si u hypoteční banky bral hypotéku 300 000 Kč na tepelné čerpadlo (pořizovací cena 266 000 Kč). Bance jsem dokládal i návrh smlouvy a další potřebné dokumenty. Banka pak poslala peníze které jsem odeslal realizační firmě. Čerpadlo bylo namontováno v 10/2019 a poté jsme si zažádali o dotaci která nám už také byla vyplacena (127 000 Kč).

Nyní jsem do hypoteční banky zaslal fotodokumentaci TČ (stav před tím, instalace, stav potom) + scan předávacího protokolu, protože to banka požadovala (Prokázání dokončení stavby nebo rekonstrukce objektu úvěru).

Teď jsem ale od banky dostal tuto odpověď:

...děkujeme za zaslanou fotodokumentaci a předávací protokol. Pro splnění podmínky Vaší úvěrové smlouvy však
potřebujeme doložit protokol o stavu stavby, kterým technik banky zhodnotí aktuální stav nemovitosti. O
vyhotovení protokolu o stavu stavby můžete požádat prostřednictvím Hypoteční zóny (www.hypotecnizona.cz,
volba „Napište nám“ ve vrchní části úvodní stránky) nebo zaslat požadavek e-mailem na adresu
klient@hypotecnibanka.cz. Za vystavení protokolu budeme účtovat poplatek ve výši 1.500 Kč. O datu splatnosti
Vás budeme informovat po zadání objednávky protokolu do systému.

Dotaz - je to běžný požadavek? Mě se zdá zbytečné dávat zase 1500kč za nějaký papír, když jsem jim doložil dokumentaci kde je jasně vidět že TČ bylo nainstalované a je spuštěné. A pokud je normální že to banky chtějí, tak jak to probíhá? To přijde nějaký člověk z banky, podívá se na to osobně a dá razítko? Nemůže např. nastat problém, že jsem si vzal hypotéku 300 000Kč, ale stálo to "jen" 266 000 Kč?

Díky za odpověď.

Otazka...a to si nevedel dopredu, ze banka bude pozadovat fotodokumentaciu+ protokol o stave stavby?
Pokial nie kasli na to, banka dodatocne zmenila podmienka, ty uz peniaze mas a ze banka dodatocne nieco ziada ta zaujimat nemusi.
Maju to v zmluve, ze po namontovani cerpadla im musis dolozit protokol o stave stavby?
Ak nie nech sa idu bodnut.
Bezne to nie je, ja som banke pri navysovani hypoteky dokladal len fotodokumentaciu...tak ako sme boli dohodnuty.

Musím se podívat do podmínek zda to tam je. Vím že v zákaznické zoně byl ten požadavek na doložení dokončení stavby, což jako beru že chtěj vědět zda jsem prachy nepoužil na automaty :-) ale nevím proč jim nestačí zaslaná fotodokumentace + scan předávacího protokolu a mám ještě za něco platit...