Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vedlejší činnost po přerušení studia

Dobrý den,

dneska mi bylo přerušeno studium na vysoké škole, díky čemuž jsem doteď vykonával podnikatelskou činnost vedlejší, ovšem od toho dne jsem již přestal být dočasně studentem. Co kde musím nahlásit? Předpokládám, že budu muset zkontaktovat finanční úřad, sociální zprávu a zdravotní pojišťovnu, existuje na to zase nějaký jednotný formulář? Když jim jen nahlásím tuto skutečnost, činnost mi změní automaticky na hlavní?

Změní se pro mě něco jiného než to, že budu muset platit minimální zálohy (od následujícího měsíce, nebo už tohoto?) a přijdu o slevu na studenta (leden až květen, nebo až červen?)?

Díky moc za rady

Jednotné oznamovací místo je na živnostenském úřadě. Funguje to pro založení živnosti, tak snad i v těchto případech.

Pokud jsi do teď fungoval jako student, tak jsi na slevy v uplynulých měsících nárok měl.
Hlavně se nezapomeň odhlásit ze sociálního, až zase (pokud) začneš studovat, jinak bys zbytečně platil zálohy.