Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zhodnoceni penez zkusenosti

Ahoj vsem - mam byt v OV a druhy budu prodavat a zbyde mi neco kolem 900 000 kc ktere si chci dat na ucet a z toho se bude rocne odecitat jen na energie - tozn. nejakych 13 let.5000 x 12 = 60 000 (60 000 x 13=780 000)

Zajima me kam by bylo vhodne penize ulozit aby se aspon nejake minimum penez pripisoval jen za to ze budou lezet minimalne dekadu.(penize se opravdu budou pomalu utracet zhruba tech 13 let)

Kdo mate jake zkusenosti ?

Zkušenosti z nějakými (spořicími/termínovanými) účty ti budou k ničemu, když se všelijak každou chvíli mění úrokové sazby. Pokud to chceš mít uložené v penězích, prostě se zařadíš mezi neloajální finanční turisty, se spoustou účtů v řadě bank a operativně je budeš přesouvat podle aktuální situace. Na druhé straně, 900k není nic moc, aby se to nějak výrazně vyplatilo.

A vzhledem k tomu, ze banky nastavuji strop na sporeni kolem 200 000, tak by bylo treba to rozhodit do nekokika bank a jeste s tim sibovat.
Radeji nadbytek (co zbude nad 3 roky placeni) na nejake fondy od banky, po 3 letech je to bez dani a uroceni je tam urcite lepsi nez na uctech.

Dalsi moznost je napr. Zonky rentier (nebo, jak se to jmenuje). Tam se nad inflaci dostanes taky a penize jsou k dispozici kdykoliv