Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Handmade živnost Etsy/Eshop

Dobrý den, nemá tu prosím niekto skúsenosti s predajom výrobkov na Etsy/resp nejaký tip čo sa týka vlastného eshopu? Prípadne by mi niekto vedel poradit ako je to s predajom Handmade výrobkov čo sa týka živnosti? Hlavne čo sa týka odvodov...Skúsil som prezrieť fóra na to určené no popravde sa tam názory velmi líšia :/ Úprimne napísané je v rámci "legality" predať pár výrobkov aby som zistil či má vôbec zmysel zakladať živnosť? PS: Viem že drvivá väčšina predajcov nemá živnosť no nerád by som sa v budúvnosti dostal do problemov. Vopred velmi pekne dakujem :)

Jedna vec je rocni limit, který bys při prodeji vlastnich produktů neměl presvihnout, jinak musíš danit.
Druha věc je činnost, které se věnuješ soustavně, pak podnikáš. Zde ještě rozlišit, co spadá pod autorský zakon - tam živnost nepotřebuješ a co pod ostatní. O povaze tvých produktů jsi nic nepsal.