Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem covid podpora pro nové podnikatele

Dobrý den,
poradil by tady někdo jak je to s covid podporou pro nové OSVČ ? Měl jsem v plánu po skončení školy (právě teď v březnu) založit si živnost "Zprostředkování obchodu a služeb" a prodávat určité zboží. Jenže omezení co teďka budou (omezení pohybu mezi okresy) mi to naprosto narušuje, protože vzhledem k povaze zboží je nutné osobní předání a lidi by si pro to teď kvůli omezení nemohli jezdit....
Možná je to blbost, ale je možné založit si ŽL a čerpat hned státní podporu a nebo to pro nově vznikající OSVČ možné není? Tím pádem bych musel zatím někam alespoň na brigádu a podnikání dělat až po skončení těhle opatření...
Děkuji moc za případnou radu

Možná je to blbost, ale je možné založit si ŽL a čerpat hned státní podporu a nebo to pro nově vznikající OSVČ možné není?

Podla mna to mozne nie je, pretoze (aspon u nas) sa to vztahuje na vysledky tvojho hospodarenie z minuleho roku.