Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč mě v bance odrazují od směny peněz?

Před časem jsem se rozhodl nakoupit nějaká eura, a podle mě logicky jsem se rozhodl zajít do banky, protože v okolí nemám žádné směnárny. V bance na mě koukali překvapeně, a pořád se mě ptali jestli jsem si jistý, a že kurz je takový jaký je. Nakonec směna proběhla, ale pořád mi vrtá hlavou proč by se finanční instituce chovala takto?

Ano, vím o tom, že je běžné pro lidi pracující v Německu směnit peníze "u vietnamců" ale to mi přijde jako dost pochybná praktika, nemá to žádná pravidla, není od toho žádná stvrzenka, prostě ta transakce se oficiálně nestala. To opravdu zaměstnanec banky očekával, že si půjdu směnit peníze na tržnici?

Evidentně bydlíš někde kde nedostatkové služby řeší vietnamci. I obyčejná směnárna peněz patří pod dohled ČNB, je nutná licence k její provozu. To co dostaneš u vietnamce nelegálního je jen tvůj problém. A to že narazíš na zaměstnance banky, který tě pošle jinam, může vypovídat, že tu práci měl taky těžce na háku. :-)