Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký objem peněz je rozumné investovat na pořízení auta?

Tady ti asi těžko někdo poradí.
Záleží na tom jak to auto budeš používat, jestli jednou týdně objedeš akce v hyperqelbech a na Dušičky se pojedete s rodinou poveselit na hroby předků nebo budeš jezdit za byznysem ve čtyřech dospělých každý den pět set kilometrů po dálnici.
Taky když budeš jezdit za zákazníky, asi moc kšeftů neuděláš, když za nimi budeš jezdit trabantem. Ale taky podnikatel by se neměl vozit v dražším autě než jaká mají jeho zákazníci (takhle někdo komentoval po plyšáku, když noví podnikatelé si vzali úvěr a šli si koupit mercédesa).
Já jsem si koupil nové auto, když krátce před tím jednomu kolegovi odmítli přihlásit ojeťáka, protože předchozí majitel na něm udělal nepovolené úpravy a druhý o něj přišel, protože bylo kradené. Přetočené tachometry a utajené havárie beru jako místní folklór a třešničku na dortu.
Koupil jsem si, letos tomu bude 14 let, Thalii, chtěl jsem 1,4, ale ukecali mne, že 1,2 pro obyčejné ježdění stačí. A měli pravdu.
Ještě jsem si něco navymyslel, třeba klimatizaci, je to dobrá věc. Platil jsem asi 240kKč. Najeto mám za tu dobu skoro 130kkm.
Ale na každodenní jízdu po dálnicích (kór, kdybych často jezdil do Německa) by to chtělo něco silnějšího.
:beer:

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny