Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mám potvtrdit 3D secure platbu, ale já nic neobjednal

Mám debetní kartu... Ale dnes je to poprvé co mi přišla platba , že mám potvrdit platbu 2 dolary z dx.com, + druhá sms že mám zadat e-PIN. Nikdy jindy se to nestalo, vystřídal jsem 2 banky.

Jestli tomu rozumím, někdo použil číslo mé karty. A co dál musel znát CVC kod... Existuje jiný způsob zneužití než tento, který se logicky nabízí? Paypal samozřejmě mám... Nicméně přístupové kódy (cvc, bankovnictví, ebay , paypal) mám uložené v hlavě, nemohlo dojít k jejich odhalení. Kromě toho mi nepřišel žádný mail.

Je toto běžné? Na bezpečnost dbám, žádné sociální aplikace netož smartphon nemám, ani platby mobilem(ostatně to nepodporuje)

Mně asi dvakrát někdo volal, údajně ze spořitelny, mám tam sporožiro, a chtěl po mně nějaké osobní údaje. Tak jsem odpověděl, že po telefonu takové údaje nesděluji a vyřídím to osobně na jejich pobočce. A na pobočce mi sdělili, že po mně nic nechtějí a mobilní čísla odkud mi ti šmudlové volali jim nebyla známá.
Loni koncem listopadu mi přišel emajl:

CZ# DHL support@resilienceplus.ie
Vážený zákazníku,
Vaše zásilka ceká na dorucení
Prepravní kód: DHL7229384556
Poslední aktualizace: prijato na pošte (11:00 AM| 22-11-2020).
Stav zásilky: ceká na platbu.
Potvrdte platbu 44,50 CZK pomocí následujícího odkazu:

Poznámka: Do odeslání vám nebudeme úctovat žádné náklady.
© 2020 © DHL International GmbH. Všechna práva vyhrazena.

A nedávno znovu:

Posta Online website@vdgw.ch
Vážený zákazníku,
děkujeme, že používáte českou poštu, váš balíček na vás čeká.
Musíte dokončit platbu ve výši (52,00 czk).
Co bych měl dělat?
Kliknutím na níže uvedený bezpečný odkaz dokončíte platbu svých přepravních poplatků

Samozřejmě jsem si nic neobjednával a nic nečekám, tak nic platit nebudu.
A přišlo mi to na schránku co ji používám výhradně kvůli jedné odborné poradně.
Tu zprávu, kde tě chtějí pumpnout o dva dolary a zároveň z tebe vytáhnout citlivé údaje bych řadil do stejné kategorie.
3-[:beer:
Možná by nebylo od věci dát to vědět tvé bance.

Klasické phishing e-maily. Podvodné! Nič nezadávať, nič nepotvrdzovať - rovno mazať.
Takýchto na jednu e-schránku dostávam denne 2-5. Ale je to schránka, ktorá síce má filtre, lenže tí šmejdi si vygenerujú vždy svoju novú schránku. Našťastie - táto moja schránka je na takéto účely - poriadne poštové servery to vedia v zárodku filtrovať.
A na okraj - tieto spoločnosti (DHL, pošta, banka) NIKDY nepožadujú ešte nejakú platbu navyše - buď sa to platí pri preberaní, alebo pri nákupe. Potom nepýtajú nič navyše.